Dubravka je svladala Čevo rekordnom 18:1 pobjedom sezone Foto: Mario Šamec

Polet (C) dominirao u derbi susretu Prve ŽNL protiv Bednje

| 11.6.2016. u 20:02h | Objavljeno u Sport

Odigrane su posljednje utakmice Prve županijske nogometne lige. U derbi susretu 26. kola između trećeplasirane Bednje i drugoplasiranog Poleta (C), Polet (C) je na gostovanju bez većih poteškoća i uvjerljivo slavio protiv Bednje 7:2. David Lazar je poveo goste u vodstvo u 6. minuti, na 2:0 je u 18. minuti povećao Sandi Martan, dok je u 33. minuti smanjio prednost gostiju Miroslav Herceg. U drugom poluvremenu Polet (C) je zabio pet golova zaredom. U 53. minuti za 3:1 je zabio Marko Kokot, u 58. minuti je na 4:1 povećao Marko Vidrač, Krunoslav Humek je zabio za 5:1 i 6:1 u 73. i 75. minuti, a u 78. minuti za 7:1 je pogodio Denis Borak. Konačnih 7:2 postavlja Ante Kulji golom iz kaznenog udarca u 90. minuti.

Dubravka je ostvarila rekordnu pobjedu ove sezone svladavši na svom terenu ekipu Čeva sa 18:1. Čevo je čitav susret odigrao sa samo osam igrača, s obzirom da dio momčadi nije došao na susret zbog kvara automobila na putu iz Ivanić Grada gdje su igrali Mininogometno prvenstvo Hrvatske. U ovom susretu čak polovicu svih golova Dubravke zabio je samo jedan igrač i to Mario Jurinec (8. KU, 10., 11., 25. KU, 30., 47., 49., 51. i 72. min.), Davor Toplak je zabio četiri gola (14., 32., 45. i 70. min.), Mihael Blaži je bio strijelac dva pogotka (53. i 87. min.), dok su po jedan gol zabili Andreas Gaća (21. min.), Jurica Čurila (34. min.) i Valentino Medved (84. min.). Jedini pogodak za goste iz Podevčeva je zabio Leonardo Krampek u 88. minuti.

Prvak Nedeljanec je prvenstvo završio sa drugim porazom sezone kod Drave (SĐ) (3:2). Drava je vodila u ovom susretu 3:0 pogotcima Marija Novaka (11. i 32. min.) te Dina Žmuka (56. min.), dok su Nedeljančani samo ublažili poraz preko Petra Roga (69. min.) i Petra Kocijana (81. min.).

U ostalim susretima Rudar 47 je pobijedio Orača 2:0, Mladost iz Šemovca je na gostovanju bila bolja od Mladosti iz Margečana 2:1, Sloga je svladala Plitvicu (S) 4:2, dok je Obreš kod kuće izgubio od Ivančice 2:1. Iz Prve ŽNL ispadaju Čevo, Orač i Plitvica (S) koji zauzimaju posljednja tri mjesta na tablici.