Plivači varaždinskog Baroka najbolji na mitingu u Čakovcu

| 17.12.2018. u 10:47h | Objavljeno u Sport

U subotu je 30 članova varaždinskog PK Barok nastupilo ma 3. memorijalu „Anto Dragić“ u Čakovcu. U konkurenciji od 216 natjecatelja iz Hrvatske i Slovenije osvojili su 49 medalja, od toga 21 zlatnu, 14 srebrnih i 14 brončanih odličja te je isplivano 80 osobnih rekorda.

U kategoriji C, najuspješnija je bila Sara Marković koja je osvojila 5 zlatnih medalja, na 50 slobodno, 100 slobodno, 50 prsno, 100 prsno i 50 leptir, te srebrnu medalju na 200 prsno.

Ivona Jurković osvojila je 2 zlatne medalje - na 50 i 100 leđno, dok je na 100 slobodno bila „srebrna“, a na 50 slobodno – „brončana“. Teodora Liber Kos okitila se sa 3 brončane medalje: na 50 leptir, 100 slobodno i 100 prsno. U istoj kategoriji, kod dječaka, Mihael Kolarek osvojio je 4 zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 slobodno, 50 leđno i 100 leđno, te srebrnu medalju u disciplini 50 leptir. U disciplini 100 prsno, do medalje je doplivao i Andro Šantek (bronca).

U kategoriji B, Anamarija Zavrtnik je ostvarila je uspjeh vrijedan pažnje. Osvojila je  3 zlatne medalje na 50 i 200 slobodno i 100 leptir. Uz to je postavila nove rekorde mitinga u disciplinama 50 slobodno i 200 slobodno.

Nika Dobovičnik je pobijedila na 100 slobodno, a osvojila je i 4 bronce na 50 i 200 slobodno, 50 i 100 leđno. Petra Švetak se okitila zlatom na  100 prsno i srebrom na 50 prsno, te broncom na 200 leđno. Također su se istaknule i Leona Juriša koja je bila druga na 100 slobodno i treća na 50 leđno i 200 slobodno, te Maša Manojlović s broncom na 100 prsno.

U istoj kategoriji kod dječaka, istaknuo se Luka Štumberger s 2 zlatne medalje na 50 prsno i 100 slobodno, 1 srebrnom na 200 slobodno. Luka a postavio i novi rekord mitinga u disciplini 100 slobodno. Novi rekord mitinga, uz prvo mjesto,  postavio je i Luka Kokotec na 100 leđno,, dok je na 200 leđno bio drugi. Niko Balenta se okitio srebrom na 100 leptir, a bronce je osvojio u disciplinama 100 i 200 leđno i 200 slobodno.

U kategoriji C, najuspješnija  je bila Petra Gašparac koja je osvojila zlatnu medalju na 50 prsno i srebrnu medalju na 50 leptir. Dora Jurak je bila treća na 200 slobodno, dok je kod plivača odličan bio Lovro Pintarić sa zlatom u disciplini 200 slobodno, srebrom na 50 slobodno i broncom na 100 slobodno.

Plivači Baroka istaknuli su se i u štafetnoj utrci 4x50 mješovito. Štafeta u sastavu Petra Gašparac, Luka Štumberger, Lovro Pintarić i Anamarija Zavrtnik zauzela je 2. mjesto, a štafeta  Barok 2 u sastavu Nika Dobovičnik, Petra Švetak, Niko Balenta i Luka Kokotec bila je 5.

Na kraju natjecanja proglašeni su i najbolji plivači po kategorijama sa najvrjednijim zbrojem rezultata. U kategoriji C, najbolji su bili Sara Marković i Mihael Kolarek, a u kategoriji B Anamarija Zavrtnik i Luka Štumberger.

Na ovom natjecanju varaždinski su Barok još predstavljali Elena Balažinec, Katja Balažinec, Lovro Črnila, David Hrastovec, Hana Ivanković, Adam Kazić, Filip Kukec, Anja Mirilović, Rina Rogina, Davorin Suhanek, Teo Stojaković, Greta Šimunec, Ana Pitner i Patricija Švetak.