Seniorke TK Varaždina 1181 osvojile naslov prvaka Druge HTL

vv | 7.7.2025. u 11:04h | Objavljeno u Sport

Nakon što su u prva četiri kola upisali četiri pobjede, seniorke Teniskog kluba Varaždin 1181 su u posljednjem petom kolu Druge hrvatske teniske lige gostovale kod Teniskog kluba Ponikve i također su slavile s 3.2 čime su osvojile naslov prvakinja i izborile iduće sezone nastup u drugom najviše rangu natjecanja, Prvoj hrvatskoj teniskoj ligi za seniorke.

- Plasman u 1. Hrvatsku tenisku ligu vrlo je važan uspjeh za naš klub i snažan poticaj za ženski tenis u Varaždinu. U pet kola ostvarili smo pet pobjeda i osvojili 14 od mogućih 15 bodova, a sve smo potvrdili uzbudljivom završnom pobjedom protiv drugoplasirane ekipe TK Ponikve rezultatom 3:2. Izuzetno sam ponosan što je ovu sezonu iznijela ekipa velikim dijelom sastavljena od tenisačica koje su ponikle u našoj školi tenisa. - izjavio je glavni trener kluba i kapetan ekipe Hrvoje Šipuš.

Seniorke koje su upisale nastup za varaždinski sastav su Ana Mukić, Anamari Žnuderl, Vini Cecelja i Ena Poljan.

- Pobjedom završiti natjecanje je sjajno, a bili smo dominantni tijekom cijele lige jer smo u pet kola ostvarili pet pobjeda. Ovo je veliki uspjeh za nas s obzirom da smo prošle godine ušli u Drugu ligu, a već sada smo se brzo promovirali i u Prvu ligu, a to je velika stvar za ženski tenis u Varaždinu. Prva HTL je jača, ali mislim da ćemo biti konkurenti. Dobra stvar je da smo povezali ekipu, da imaju kontinuirano treniranje kroz cijelu godinu - objasnio je Šipuš.