Karlo Hajdinjak i Anamaria Cmrečak osvojili pet medalja na regionalnom PH

Anamaria Cmrečak i Karlo Hajdinjak Anamaria Cmrečak i Karlo Hajdinjak Foto: PK Varaždin

Na Regionalnom prvenstvu Hrvatske (Regija 4) koje je održano u Sisku od 30. lipnja do 1. srpnja nastupilo je oko 270 natjecatelja iz 13 plivačkih klubova.

Natjecanje je održano u 4 dijela, a plivalo se u 50m bazenu. Svoje nastupe su upisala dva mlađa juniora Plivačkog kluba Varaždin, Anamaria Cmrečak i Karlo Hajdinjak, koji su nastupili u pet disciplina te osvojili ukupno pet medalja.

Anamaria je ostvarila svoj najbolji rezultat na 200 prsno gdje je sa isplivanim osobnim rekordom osvojila srebrnu medalju u kategoriji mlađih juniorki (u općoj i juniorskoj kategoriji zauzela je treće mjesto). Uz to, osvojila je i brončanu medalju na 100 prsno te isplivala osobni rekord na 100 delfin.

Karlo je osvojio zlatnu medalju na 100 i 200 prsno (bio je prvi u općoj, juniorskoj i mlađe juniorskoj kategoriji). Osvojio je i srebrnu medalju na 100 slobodno (kategorija mlađi juniori).

Ovo je bilo zadnje natjecanje za Anamariju i Karla prije nastupa na Prvenstvu Hrvatske za dobne skupine koje će se održati od 26. d 29. srpnja u Zagrebu, gdje je Anamaria izborila 2 norme (100 i 200 prsno), a Karlo 5 normi (50 i 100 slobodno, 100 i 200 prsno te 100 delfin).