Djeca iz Dječjeg vrtića Varaždin, objekt Biškupec, u pratnji odgojiteljica Mateje Sambolec i Andreje Parlaj, provela su nezaboravan dan u posjetu dugogodišnjim prijateljima iz Dobrovoljnog vatrogasnog društva Biškupec.
- Ova suradnja, koju njegujemo godinama, još jednom je pokazala koliko su važni zajedništvo i razmjena iskustava između vrtića i lokalne zajednice - istaknula je Parlaj.
Mališani su s oduševljenjem istraživali svijet vatrogasaca – upoznali su ovo herojsko zanimanje iz prve ruke, razgledali vatrogasno vozilo i čak se provozali njime. Imali su priliku isprobati vatrogasne kacige i zaštitne rukavice, a sa zanimanjem su promatrali i zaštitna odijela koja nose naši hrabri vatrogasci. Posebno su ih impresionirali brojni trofeji koje su vatrogasci DVD-a Biškupec osvojili na natjecanjima, a najveći doživljaj bio je isprobati kako radi brentača.
Svoja nova iskustva prikazali i likovnim izričajem te su pripremili pravu malu izložbu radova.
- No ono najvažnije – ovaj susret probudio je snove među djecom. Mnogi od njih su odlučili da će jednog dana biti vatrogasci. Zahvaljujemo ekipi DVD-u Biškupec na toplom prijemu i neprocjenjivom doprinosu odgoju naših najmlađih. Ovako njegujemo vrijednosti humanosti, hrabrosti, zajedništva i solidarnosti – baš kao pravi vatrogasci - poručuju iz biškupečkog vrtića.