Lucija Pokos i Kristina Dudek su osvojile zlatne medalje na 100 i 400 m te štafeti 4x100 m Foto: Martin Novosel

VIDEO, FOTO: Sloboda došla do tri zlatna odličja prvog dana PH-a na stadionu Slobode

| 1.8.2019. u 08:21h | Objavljeno u Sport

Prvog dana Prvenstva Hrvatske na novouređenom stadionu Slobode, gdje će se za manje od 10 dana održati Europsko ekipno prvenstvo u atletici za drugu ligu, Atletski klub Sloboda je uspjela doći do tri zlatna odličja.

Lucija Pokos je u sprinterskoj utrci na 100 metara osvojila prvo mjesto s vremenom 12.22 ispred Margarete Risek s 12.29 (Sesvete Zagreb) i Ivane Lončarek (Agram Zagreb) s 12.32. Kristina Dudek je u utrci na 400 metara slavila s vremenom 54:82 ispred drugoplasirane Veronike Drljačić (Križevci) s vremenom 55.19 i trećeplasirane Alene Hrušoci (Nedelišće) s vremenom 55.20.

Atletski klub Sloboda je također došla do zlatne medalje u štafeti 4x100 metara u kojoj su Kristina Dudek, Lucija Pokos, Marta Novak i Mateja Jambrović istrčale s vremenom 47.46 ispred ekipe Agrama Zagreba s vremenom 48.15 i ASK Splita s vremenom 48.68.

Karlo Marciuš je u utrci 100 metara zauzeo četvrto mjesto s vremenom 11.29, dok je Gabrijel Stojanović također zauzeo četvrto mjesto u utrci na 400 metara s vremenom 48.36, a Mateja Jambrović je završila ukupno deveta u utrci na 100 metara.

Danas, drugog dana prvenstva, očekuje nas još nastup Jana Ožega i Mirka Mičude u bacanju kladiva od 15:30, Mateja Jambrović, Kristina Dudek i Lucija Pokos će u 18 sati trčati u utrci na 200 metara, Gabrijel Stojanović i Karlo Marciuš će nastupiti u utrci na 200 metara od 18:15, a od 19:10 će se održati ženska utrka u štafeti na 4x400 metara.