Varaždinske Vidre sudjelovale na Otvorenom regionalnom prvenstvu - Festivalu paraplivanja Rijeka 2022.

| 9.11.2022. u 08:44h | Objavljeno u Sport

Plivački klub Forca je u subotu 5. studenog 2022. na bazenskom kompleksu Bazeni Kantrida u bazenu dugom 25 metara organizirao Otvoreno regionalno prvenstvo - Festival paraplivanja Rijeka 2022.

Na Festivalu je sudjelovalo 115 plivačica i plivača iz 16 klubova iz Hrvatske, Slovenije i BiH.

PK Vidra imala je 8 predstavnika: članice najbolje ženske sportske ekipe s invaliditetom za 2021. godinu juniorke Brunelu Hrženjak i Mirnu Roginek, sportski uzor Centra za odgoj i obrazovanja za 2021. seniorku Bornu Obradović, trostrukog dobitnika nagrade za najboljeg sportaša s invaliditetom Grada Varaždina, povratnika sa svjetskog prvensta u Portugalu Nikolu Koseca, mastera Nikolu Dodoša, seniora Andreja Marjanovića te debitante natjecanja Vedrana Kosa i Ivana Kliškinjića uz vodstvo trenerice kineziologinje Višnje Bunić i asistenciju fizioterapeutkinje Petre Kos.

Osam plivača odradilo je 22 starta raspoređenih u 6 disciplina: 50 metara prsno, leđno, slobodno i delfin te 100 metara prsno i slobodno.

Brunela Hrženjak plivala je 50 m leđno te 50 m i 100 m prsno te je u klasi C21 na 100 m prsno osvojila prvo mjesto kao juniorka i drugo mjesto kao seniorka. U kategorii juniorke na 50 prsno osvojila je drugo mjesto dok je na 50 mjesto zauzela treće mjesto.

Mirna Roginek plivala je tri x 50 m prsno, slobodno i leđno, te je u klasi C 21 na 50 m prsno u kategoriji juniorki i seniorki zauzela prvo mjesto, na 50 m leđno zauzela je u kategoriji juniorki prvo mjesto i u kategoriji seniorki treće mjesto. Na 50 m slobodno zauzela je 2. mjesto kao juniorka.

Borna Obardović je plivala 50 m i 100 m slobodno te 50 m leđno. Najuspješnija je bila na 100 m slobodno gdje je kao seniorka zauzela 2. mjesto

Nikola Kosec povratnik sa Svjetskog prvenstva za osobe s Down sindromom koje se održalo sredinom listopada u Portugalu, osvojio je 3 prva mjesta u kategoriji C21 na 50m leđno, 50m delfin te 100 m slobodno gdje je popravio svoje najbolje vrijeme za 6 sekundi. Svojim rezultatima Nikola je pokazao kako je u odličnoj formi.

Andrej Marjanović plivao je 50 m slobodno, 50 m i 100m leđno. Svrstavanje u najbrojniju klasu S14, Andreja ne sprečava da ostvaruje odlične rezultate.

Kao senior osvojio je 2 četvrta mjesta, na 50m i 100m leđno te sedmo mjesto na 50m slobodno gdje je popravio svoje najbolje vrijeme za sekundu.

Nikola Dodoš u klasi C21 plivao je 50 m leđno, 50 m delfin i 50 m slobodno gdje je popravio svoje najbolje vrijeme za 1 sekundu i zauzeo 3. mjesto u kategoriji seniora.

Debitanti natjecanja Vedran Kos i Ivan Kliškinjić plivali su slobodno 25 m gdje je Ivan zauzeo šesto mjesto dok je Vedran zauzeo osmo mjesto.

Treba naglasiti kako Vedran Kos i Ivan Kliškinjić vrijedno vježbaju u projektu Jačanje stručnog kapaciteta klubova koji rade s parasportašima. Projekt treću godinu provode Hrvatski paraolimpijski odbor i Hrvatski paraplivački savez s ciljem pronalaska te pripremanja novih parasportaša za natjecanja.

Sljedeće ujedno i posljednje natjecanje ove godine je Dubrava Open u Zagrebu koje će se održati 10. i 11. prosinca.