Varaždinska plivačica, članica Čakovečkog plivačkog kluba, ima 28 medalja s državnih prvenstava

Varaždinka Kaja Sabol na PH u plivanju u Rijeci osvojila dva naslova i srebro

| 24.12.2017. u 09:41h | Objavljeno u Sport

S dva naslova državne prvakinje i jednim srebrom šesnaestogodišnja Varaždinka Kaja Sabol, članica Čakovečkog plivačkog kluba, okončala je svoj nastup na Prvenstvu Hrvatske u malim bazenima održanim na plivalištu Kantrida u Rijeci.

Nakon što je prvog dana osvojila srebro u disciplini 50 metara leđno ( 30,46 ) te drugog dana zlato u disciplini 100 metara leđno (1.04,77 ) i treći je dan osvojila zlato i naslov državne prvakinje u kategriji mlađih juniorki u disciplini 200 metara leđno ( 2.21,27 ).

Nastupom u seniorskim finalima i plasmanom među šest najboljih u sve tri discipline, Kaja Sabol je dokazala da je jedna od najboljih "leđašica" u Hrvatskoj. U karijeri je dosad devet puta bila državna prvakinja ( u kadetskoj i mlađejuniorskoj konkurenciji ) osvojivši na državnim prvenstvima ukupno 28 medalja.