Varaždin u 90.+2 minuti  ostao bez tri boda, Bralić Osijeku donio bod Foto: Krešimir Đurić

Varaždin u 90.+2 minuti ostao bez tri boda, Bralić Osijeku donio bod

| 10.12.2023. u 16:47h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, završilo je 2:2. Varaždin je odigrao jako dobru utakmicu, bio bolji suparnik i zaslužio pobjedu, a najbolji pojedinac susreta bio je vratar Osijeka Malenica. Osijek je bio bolji suparnik prvih 20 minuta susreta,ali nakon toga sve opasnije situacije pripale su varaždinskoj momčadi.

U 5. minjuti nadoknade Malenica sjajno brani udarac Škaričića glavom. Mnogi su već vidjeli loptu u mreži.

U 90.+2 Osijek je izjednačio a strijelac je glavom bio Bralić.

Šest minuta sudačke nadoknade.

U 88. minuti korneer za Osijek

Utakmicu prati 1203 gledatelja.

U 84. minuti opomenut je Zelenika zbog zadržavanja igre.

U 83. minuti teren napušta Mitrovski, a ulaz Nekić.

U 82. minuti Malenica brani udarac Mitrovskog iz blizine,

U 81. minuti korner za varaždin s lijeve strane.

U 77. minuti izmjena kod Osijeka, na terenu je Matković, a izašao je Guedes.

U 76. minuti opomenut je Lourenco.

u 73. minuti sjajna intervencija Zelenike. Gržan je ubacio loptu s lijeve strane tražeći Miereta, lopta je odskočila pred golom i išla u lijevu stranu gola Varaždina, ali je Zelenika sjajnom intervencijom spasio svoju mrežu.

Prekid utakmice jer je kohorta ubacila nekoliko baklji u teren.

GOOOOOOLLLLLL U 69. minuti Varaždin je poveo 2:1, a strijelac je bio Marin Pilj.Akcija Varaždina išla je po lijevoj strani, Brodić je propustio loptu u kazneom prostoru, akciju je pratio Pilj, zaobišao igrača i golmana Osijeka  iz blizine loptu po zemlji poslao u mrežu Osijeka,.

U 68. minutu Malenica brani 100 postotnu priliku Brodića, koji izlazi sam pred golmana Osijeka na dodavanje Marine.

U 65. minuti dobra akcija Varaždina po lijevoj strani, Mitrovski ostavio za Brodića, njeg udarac je blokiran i oldazi u aut.

U 64. minuti umjesto Drožđeka na terenu je Marina.

U 63. minuti Šego je prošao po lijevoj strani, ubacio pred gol Osijeka, ali nije bilo nikoga od igrača Varaždina.

U 61. minuti dvije izmjene kod Osijeka, umjesto Caktaša i Nejašmića, na terenu su Jugović i Brlek.

U 57. minuti korner za Osijek s lijeve strane.

U 56. minuti u kaznenom prostoru Osijeka pao je Mitrovski, Jović se nije oglasio.

U 55. minuti slobodan udarac za Osijek,pred golom je bio igral gostiju, ali je Zekenika uhvatio loptu.

Počelo je drugo poluvrijeme, Osijek je krenuo sa centra.

Uoči drugog dijela po dvije izmjene u obje momčadi, kod Varaždina na terenu su Boršić i Brodić, a izašli su Belcar i Bručić, dok su kod gostiju na terenu Gržan i Omerović, a izašli su Bukvić i Drambaiev.

Kraj prvog dijela na poluvrijeme se odlazi s 1:1. Gosti su poveli u 6. minuti golom Miereza, a izjednačio je Postonjski u 38. minuti iz kaznenog udarca. U prvih 45 minuta Varaždin je imao 63 posto posjed lopte, dva udarca prema golu, jedan u okvir gola, a gosti tri udarca prema golu, dva u okvir gola.

Najmanje pet minuta sudačke nadoknade vremena.

U 40. minuti opomenut je Caktaš zbig prigovira.

U 38.minuti 1:1. S bijele točke precizan je bio Igor Postonjski za 1:1. Vratar Malenica bacio se u svoju desnu stranu, a Postonjski je pucao po sredini.

U 35. minuti slobodan udarac za Varadin sa 17 metara desno iskosa, nakon što je srušen Pilj. Pucao je Mitrovski lopta je u živom zidu Osijeka pogodila Lovrića, igrači Varaždina okružili su suca Jovića. slijedi provjera na VAR-u. Nakon VAR provjere kazneni udarac za Varaždin.

U 26. minuti Lovrić je ubacio u kazneni prostor za Miereza, ali je Zelenika bio brži na lopti.

Nakon četiri minute provjere ipak je priznat pogodak Mierezu, Osijek vodi 1:0 od 6. minute.

U 6. minuti zatresla se mreža Zelenike, ali Mierez je bio u zaleđu, bar je tako pokazao sudac Luka Pušić. Akcija je išla po lijevoj strani, Mierez je s 15 metara pogodio lijevu stranu gola Zelenike. Sijedi VAR provjera, koja traje dosta dugo.

U 3. minuti udarac Lovrića s lijeve strane, s ruba kaznenog prostora, Zelenika lovi loptu.

Počela je utakmica, s centra su krenuli igrači Varaždina,

Trener momčadi Nikola Šafarić odlučio se za sljedećih 11:Zelenika, Bručić, Postonjski,Drožđek, Belcar, Šego, Mitrovski, Vukčević, Pilj, Jelenić i Škaričić. Na klupi su Silić, NekićBrodić, Vuk, Lusavec,Vugrinec, Kolarić, Mištrafović, Marina, Boršić, perić i Capone. Domaćin je u plavim dresovima.

Trener Osijeka Zoran Zekić odlučio se za sljedećih 11: Malenica, Lourenco, Nejašmić, Caktaš, Mierez, Prekodravac, Bralić, Bukvić, Guedes, Lovrić i Drambaiev. Osijek je u bijelim dresovima,

Sudac je Fran Jović iz Zagreba. Pomažu mu Luka Pušić iz Zagreba i Dejan Vuković iz Zagreba. VAR sudac je Ante Čuljak iz Zagreba, a asistira mu Jerko Crnčić iz Vrbovca,

Nakon pobjede u Kupu, u domaćim redovima priželjkuje se osvajanje tri boda i u današnjem prvenstvenom nadmetanju.

Od 15 sati na Gradskom stadionu u Varaždinu igrat će se utakmica 18. kola SuperSport HNL između Varaždina i Osijeka. Posljednji je to susret varaždinske momčadi pred domaćim navijačima ove godine.