Varaždin izgubio susjedski derbi u Koprivnici koji je riješen u 37. minuti i pretrpio prvi poraz nakon skoro 50 dana Foto: ilustracija

| 16.9.2022. u 20:54h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice u Koprivnici, Slaven Belupo je pobijedio 1:0, golom Crnca u 37. minuti. poraz Varaždina nakon gotovo 50 dana. Imao je Varaždin posjed lopte i više udaraca prema golu, kao i veći broj udaraca iz kuta, ali slaba je to utjeha kada je jedna lopta završila iza leđa Zelenike, a to je ujedno odlučilo i pobjednika večerašnjeg nadmetanja. Slaven Belupo je i drugi put ove sezone pobijedio Varaždin 1:0.

Što sada sudi Pajač, faul na Periću pretvara u kontra faul. Strašno.

Peta minuta nadoknade i prekid leži Mato Stanić.

Prekid utakmice jer se ukazuje pomoć jednom domaćem igraču, čini se tepšiću.

Varaždin ima više loptu u nogama i na dijelu je terena domaćina, ali nema opasnosti po gol Slaven Belupa.

Pet minuta sudačke nadoknade vremena.

U 89. minuti opomenut je Kocijan.

U 87. minuti ubačaj Kolarića s desne strane u ruke vratara domaćina.

U 85. minuti u igru ulazi Žuljević a teren napušta Hoxha.

Varaždin pokušava doći do izjednačenja, ali nema pravih šansi za gol. Varaždin blizu prvog poraza nakon 50 dana.

U 81. minuti kod domaćina ulaze Bašič i Kocijan, a izlaze Marina i Mudražija. Kod Varaždina igru je napustio Brekalo, a ušao Puclin.

U 79. minuti Brekalo je pao na travu i ukazuje mu se pomoć, Kraći prekid utakmice.

U 77. minuti Fenimo je načinio prekršaj nad Brekalom.

U 74. minuti izmjene kod Varaždina, u igru ulaze Ćubelić i Pilj, a izlaze Pellumbi i Elezi.

U 71. minuti teren zbog ozljede napušta Pellumbi, kojem se ukazuje pomoć uz aut liniju. Pellumbi se vratio na teren.

U 69. minuti prve izmjene kod domaćina, ulaze Krstanović i Fenimo, a izlaze Branšteter i Crnac.

Kod domaćih za izmjenu je spreman Krstanović.

U 65. minuti dobra akcija Brodića po desnoj strani u kaznenom prostoru, prevario je Božića, snažno pucao, ali pored gola. Najveća prilika za Varaždin u nastavku.

U 64. minuti prilika za domaće, ali je napadač Slaven Belupa bio u zaleđu. Bio je to Branšteter.

U 63. minuti opomenut je Mato Stanić zbog prekršaja u kaznenom prostoru domaćina nad Marinom.

U 60. minuti prekršaj Brodića nad Kvržićem pred golom domaćina, kada je trajala akcija Varaždinaca.

U 58. minuti izmjena kod Varaždina izašao je Herrera a ušao Perić.

Karlo Perić je spreman za ulazak kod Varaždina.

U 56. minuti udarac Mudražije s lijeve strane u kaznenom prostoru, preko gola Zelenike.

U 52. minuti ubačaj s lijeve strane u kazneni prostor Varaždina, nakon duže akcije domaćina udarac Crnca prema golu Zelenike, preslabo za golmana Varaždina.

Počelo je drugo poluvrijeme, Varaždin je krenuo s centra.

Bit će izmjena u momčadi Varaždina. Umjesto Urate na terenu je Brekalo. Kod domaćina nema promjena u momčadi.

Kraj prvog poluvremena, na odmor se odlazi prednošću domaćina od 37. minute, kada je strijelac bio Ante Crnac. Nakon prvog dijela posjed lopte bio je na strani gostiju 64:36 posto. Varaždin je imao 6 udaraca prema golu, od kojih je jedna bio u okvir gola, dok je domaćin imao dva udarca jedna u okvir gola koji je i završio u mreži.

Minuta sudačke nadoknade.

U 43. minuti Elezi je pucao glavom, nakon ubačaja Joze Stanića s desne strane, ali udarac igrača Varaždina glavom sa 7 metara po sredini gola golman domaćina je obranio.

Nastavljena je utakmica.

Kod izvođenja kornera u kaznenom prostoru sudarili su se Pellumbi i Teklić, kojima se ukazuje pomoć.

U 39. minuti korner za Varaždin s lijeve strane, izvest će Mato Stanić.

U 37. minuti brza kontra domaćina, Hoxha je povukao loptu po lijevoj strani, odigrao za Matu Crnca koji je bio pred golom Zelenike na desnoj strani i s 18 metara preciznim udarcem lijevom nogom pogodio desnu stranu gola nemoćnog Zelenike. Prvi udarac u okvir gola Zelenike završio je pogotkom za domaćina i vodstvom Slaven Belupa.

U 35. minuti Martinaga s lojeve strane šalje loptu po zemlji u pet metara pred gol Zelenike, ali srećom nije bilo nikoga od domaćih igrača na toj lopti.

u 34. minuti nakon dodavanja Mate Stanića za Brodića, ovaj s lijeve strane u kaznenom prostoru puca po zemlji pred gola.

U 31. minuti korner za domaće s desne strane. izvest će ga Mudražija, nema opasnosti po gol Varaždina.

U 30. minuti opomenut je Pellumbi zbog napucavanja lopte nakon sučevog zvižduka.

U 29.- minuti posjed lopte je 65:35 u korist Varaždina.

U 29. minuti nakon akcije Herrere i Kolarića po lijevoj strani, kapetan Varaždina pucao je s oko 15 metara pored gola.

U 26. minuti slobodan udarac za Varaždin s oko 25 metara, pet igrača Slavena u živom zidu, pucao je Teklić visoko preko gola. Treći je to udarac gostiju prema golu domaćina, koji su uputili jedan udarac prema golu zelenike.

U 25. minuti opomenut je Marina zbog prekršaja nad Teklićem. sedmi prekršaj domaćina, tri ih imaju Varaždinci.

u 24. minuti Kvržić je ubacio loptu pred gol s desne strane po zemlji, ali nitko od domaćih igrača nije došao do nje.

U 23. minuti Hoxha je s lijeve strane ubacio ili pucao prema golu, lopta otišla izvan granica igrališta bez opasnosti po gol zelenike.

U 22. minuti udarac teklića prema golu s oko 18 metara desno iskosa, daleko od gola domaćina.

U tijeku je 20. minuta korner za Varaždin s desne strane izvest će ga teklić. Ubačaj je išao na prvu vratnicu, lopta odbijena u aut.

U tijeku je 19. minuta trenutačno je 6:2 u prekršajima, dakle više faulova napravili su domaći igrači.

U 15. minuti prvi korner na utakmici za Varaždin s lijeve strane.

U 14. minuti Jelenić je s desne strane pred svojim golom vraćao loptu prema Zeleniki u kazneni prostor, a tu povratnu loptu skoro je pred golom Varaždina prihvatio Crnac, ali srećom nije iskoristio veliku grešku varaždinske obrane. na kraju je situaciju raščistio Pellumbi.

U 13. minuti Branšteter se sjurio po desnoj strani prema golu Zelenike, ali dobro je Jelenić blokirao udarac.

U 9. minuti počela je kiša u Koprivnici, zbog prekršaja nad Hoxhom požutio je Jozo Stanić. slobodan udarac za domaće s lijeve strane. Ubačena lopta u kazneni prostor nema opasnosti po gol Zelenike.

U 8. minuti dobra akcija Brodić - Teklić po lijevoj strani, Teklić je pucao po zemlji lijevom nogom s 13 metara pored gola.

U 6. minuti Urata se okliznuo na centru, loptu je nakon pada dirao i zaustavio rukom, Pajač mu je pokazao žuti karton.

U tijeku je 4. minuta Varaždin ima više loptu u nogama, igrači Slaven Belupa na svom dijelu terena čekaju goste.

U 19 sati počela je utakmica,Slaven Belupo je prvi krenuo s centra, Varaždin ima podršku s tribina.

Slaven Belupo će susret početi u plavim dresovima sa sljedećih 11:Marković, Martinaga, Marina,Božić, Hoxha, Mudražija,Crnac, Kvržić, Tepšić,Branšteter i Christopoulos. Na klupi su Čović, Bašić, Fanimo,Žuljević, Kocijan, Mihalić,Hlevnjak, Behram, Alves,Bosec, Manaj i Krstanović.

Varaždin će utakmicu početi u crvenim dresovima u sastavu: Zelenika,Pellumbi, J. Stanić, Brodić, Teklić,Kolarić, Elezi, Urata,Jelenić, Herrera, M. Stanić. Na klupi su još: Radošević, Brekalo, Puclin, Banovec,Vugrinec, Peco,Pilj, Stolnik,Perić, Ćubelić, Domjanić i Katanec.

Temperatura zraka u Koprivnici je 14 Celzijevih stupnjeva, trenutno ne pada kiša, ali je padala uoči susreta

Uoči ovog, 10. kola. prvog u drugoj četvrtini prvenstva, Varaždin je treći na tablici s 15 bodova, dok je Slaven Belupo na četvrtom mjestu s bodom manje od varaždinske momčadi.

Domaćin u ovaj susret ulazi nakon dva uzastopna poraza, pri čemu je posljednji bio na domaćem terenu i to rezultatom 3:0 u ogledu s Istrom 1961, dok Varaždin iza sebe ima dvije pobjede, a u prošlom je kolu slavio u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive s 2:1.

Utakmicu će suditi Igor Pajač iz Svetog Ivana Zeline, a pomagat će mu Bojan Zobenica iz Velike Gorice i Ivan Mihalj, također iz Velike Gorice. Četvrti sudac je Dario Kulušić iz Šibenika. VAR sudac je Ante Čuljak iz Zagreba, a pomaže mu Goran Perica iz Šibenika.

Susjedski je to derbi, u kojem varaždinska momčad ima želju nastaviti pozitivan niz i pokušati se revanširati Slaven Belupu za domaći poraz na startu prvenstva.

Na Gradskom stadionu Ivan Kušek Apaš u Koprivnici u 19 sati počet će prvi susret 10. kola SuperSport HNL između Slaven Belupa i Koprivnice.