Varaždin i Šibenik odigrali bez pobjednika, domaćin opet izgubio dva boda u nastavku susreta Foto: Krešimir Đurić

Kraj utakmice, završilo je bez pobjednika 1:1, gosti su izjednačili iz sumnjivo dosuđenog kaznmeog udarca. Varaždin je poveo u 11. minuti golom Đuraseka. a u nastavku susreta ponovila se utakmica protiv Slaven Belupa, jer se Varaždin povukao, a gosti su izjednačili iz sumnjivo dosuđenog kaznenog udarca, nakon što je Kolarić navodno srušio Sahitija. Precizan s bijele točke bio je Deni Jurić.

Opomena Martinu Pajiću.

Opomena za Laću zbog prekršaja na sredini terena.

Igrat će se još 5 minutabsudačke nadoknade vremena,

U 88. minuti slobodan udarac za Varaždin s ruba kaznenog prostora Šibenika s desne strane. Loptu ubačenu od Postonjskog Senić je okrznuo glavom i skrenuo prema golu gdje se na gol liniji našao vratar i zaustavio udarac.

U 87. minuti izmjena kod Šibenika umjesto Emira Sahitija u igri je Todoroski.

U 85. minuti dvije izmjene kod Varaždina, umjestoi Benka i Djoua a igri su Vuk i Senić.

U 85. minuti opomena Benku.

U 84. minuti opomenut Mina zbog prekršaja nad Obregonom.

U 75. minuti Deni Jurić iz kaznenog udarca izjednačuje rezultat na 1:1. Snažnim udarcem loptu je poslao po sredini gola, pod gredu gola Horkaša.

Opet VAR provjera mogućeg kaznenog udarca za Šibenik, zbog prekršaja nad Sahitijem od Kolarića, Na kraju je Lovrić pokazao na bijelu točku za Šibenik, s time da nije išao ni pogledatiu snimku starta Kolarića nad Sahitijem.

U 72. minuti izmjene kod obje momčadi. Kod Varaždina igru je napustio Herrera, a ušao Petković,a kod gostiju umjesto Kvesića u igri je Laća.

U 70. minuti korner za Varaždin s desne strane. Izvest će ga Postonjski. Nema opasnoti po gol Šibenika.

U 67. minuti opomena Kolariću.

Varaždin nije igrom ni blizu momčadi iz prvog dijela.

U 64. minuti novi korner za Šibenik s lijeve strane, srećom nema opasnoti po gol Varaždina.

U 61. minuti Herrera je pucao s 18 metara, daleko mod gola.

U 57. smo minuti prekid utakmice jer je lopta u autu pregledava se jedna situacija u kaznenom prostoru Varaždina,kada je jedan igrač Šibenika pao. Nakon pregleda utvrđeno je da nema osnova za kazneni udarac za goste

U 55. minuti korner za Šibenik s lijeve strane. Bulat je izravno pucao na gol, ali je Horkaš uhvatio loptu.

U 53. minuti korner za Šibenik s lijeve strane. Bukat ubacuje loptu na glavu Obregoina, na kraju svega dolazi lopta do Batarela u kaznenom prostoru koji puca po zemlji, u desni kut gola Varaždina, ali je Horkaš obranio.

U 47. minuti korner za Šibenik s lijeve strane. Nema opasnosti po gol Horkaša.

Počelo je drugo poluvrijeme,. Kod Šibenika su igru napustili Pajić, Raki i Ampem, a ušli su Suad Sahiti, Ivica Batarelo i David Marcos Mina, a kod domaćina umjesto Tkalčića u igri je Matija Kolarić..

U isčekivanju smo početka drugog poluvremena,kod Šibenika se pripremaju tri izmjene, Suad Sahiti, Ivica Batarelo i David Marcos Mina. kod Varaždin bi trebao ući Kolarić.

Kraj prvog dijela, Varaždin ima 1:0, golom Đuraseka u 11. minuti. Osim postignutog gola Varaždin je imao još dosta prilika za postizanje pogotka, dok su gosti dva puta pucali prema golu i to iz daljine. Šteta je što domaćin svoju dobru igru nije okrunio s barem još jednim golom. Varaždin je imao 8 udaraca prema golu od kojih su 3 bila u okvori gola, dok je Šibenik imao 3 udarca od kojih su svi bili u okvir gola. U kornerima je bilo 4:2, a u posjedu lopte je bilo 54:46 posto.

U 44. minute Mesa pokušava udarcem iz daljine, loptu šalje u lijevu stranu gola, ali je Horkaš pokupio loptu.

U 41. minuti nakon akcije Varaždina lopta je došla do Đuraseka, koji je s desetak metara desno iskosa loptu poslao zamalo pored gola.

U 38. minuti kormer za Varaždin s desne strane. Postonjski je kod lopte, nema opasnosti po gol gostiju.

U 36. minuti Obregon je pucao glavom nakon ubačaja s lijeve strane u kazneni prostor, ali je lopta išla preslabo u desni kut gola Šibenika i vratar Rogić nije imao problema.

U 34. minuti opomenut je Mesa zbog prekršaja nad Tkalčićem na sredini terena.

U 33. minuti korner za Šibenik s desne strane, ubacio je Bulat,momčad Varaždina odnijela je loptu.

U 32. minuti korner za Varaždin s desne strane, kod lopte je Postonjski, bez opasnosti po gol Šibenika.

U 31. minuti slobodan udarac za Varaždin s desne strane,kod lopte je Postonjski koji je ubacio na prvu vratnicu, gdje je bio Benko, ali je loptu glavom poslao pored gola.

U 29. minuti udarac Jurića po zemlji s oko 20 metara u desni kut gola Horkaša, vratar Varaždina lovi loptu bez problema.

U 24. minuti kormer za Varaždin s desne strane. Izveo ga je Postonjski lopta je preletjela sve u kaznenom prostoru, na kraju aut za Varaždin.

U 22. minuti Herrera je nakon prodora po desnoj strani odigrao pred golom za Benka, ali je lopta s tri metra otišla preko gola.

U 18. minuti prvi korner za Varaždin s lijeve strane, bez opasnosti po gol Šibenika.

U 17. minuti sjajna solo akcija Đuraseka, koji je od centra po lijevoj strani krenuo prema golu Šibenika i nakon toga loptom odigrao za Obregona, koji je sa 14 metara pucao snažno, ali je pogopdio gredu gola gostiju.

U 12. minuti dobra prilika za Obregona, koji je pucao s oko 18 metara,po zemlji, ali zamalo pored gola.

GOOOLL Varaždin od 11. minute vodi 1:0. a strijelac je bio Neven Đurasek. Akcija Varaždina išla je po desnoj strani, Postonjski je glavom odigrao u for za Herreru, koji je potegnuo loptu i s ruba kaznenog prostora poislao loptu po zemlji u srce kaznenog prostora, gdje je bio potpuno sam i neometan kapetan varaždina Neven Đurasek, koji je uputio loptu u lijevu stranu gola nemoćnog vratara Rogića za vodstvo Varaždina od 1:0.

U 9. minuti kormer za Šibenik s lijeve strane izveo ga je Bulat na prvu stativu odbijena lopta u polje.

U tijeku je 7. minuta centaršut Bulata iz slobodnog udarca iz daljine bez opasnosti po gol Varaždina.

Prvi su s centra krenuli igrači Šibenika, koji će u prvom dijelu napadati gol Horkaša koji se nalazi na sjevernom dijelu stadiona.

Utakmicu sudi Zdenko Lovrić iz Đakova, pomoćnicu su mu Goran Pataki iz Đakova i Marjan Tomas iz Vladislavaca, a četvrti je sudac Andrej Burilo iz Osijeka. VAR sudac je Ivan Vučković iz Zagreba, a njegov asistent je Jerko Crnčić iz Vrbovca.

Šibenik je u narančastim dresovima i bijelim gaćicama,a utakmicu je počeo u sastavu: Rogić, Mesa, Kvesić, Pajić, Bilić, E. Sahiti, Jurić,Rak, Ampem,Bulat i Schildenfeld.

Kod Varaždina u posljednji je tren zbog ozljede iz sastava ispao Posavec, pa će umjesto njega opd prve minute krenuti Benko. Varaždin je utakmicu počeo u plavim dresovima u sastavu:Horkaš, Tkalčić, Ćelić, Pelumbi, Memija, Postonjski, Djou, Đurasek, Herrera, Benko,Obregon. U momčadi nema od prije ozlijeđenih Urate i Grgeca, a otpali su i Peco te Boban.

Na Gradskom stadionu u Varaždinu u 15.59 sati počeo je susret 29. kola HT Prve lige između Varaždina i Šibenika, utakmica koja ima veliku važnost za obje momčadi koje se bore za ostanak u prvoligaškom društvu.