Sjajan debi Vugrinca na utrci Svjetskog prvenstva u Mostu, malo mu nedostajalo do bodova Foto: screenshot

| 8.8.2021. u 08:06h | Objavljeno u Sport

Najbolji hrvatski motociklist Martin Vugrinec - Spidermartin jučer je imao prvi nastup na utrci Svjetskog prvenstva u češkom Mostu u klasi Supersport.

Vugrinec (ferQuest UNIOR Racing Team, Kawasaki) , koji inače nastupa u IDM-u, Međunarodnom prvenstvu Njemačke, dobio je pozivnicu, Wild Card, za sudjelovanje na dvije utrke ovog vikenda u sklopu Svjetskog prvenstva, imao je sjajan debitantski nastup.

Zauzeo je 17. mjesto čime mu je vrlo malo nedostajalo da osvoji prve bodove Svjetskog prvenstva, a iza sebe je ostavio kompletnu konkurenciju iz IDM-a klase Supersport 600.

Naime, Luca Grünwald (HRP Suzuki) bio je jučer 18.,  Patrick Hobelsberger (GMT94 Yamaha) 19.,  Marcel Brenner (VFT Racing Yamaha) završio je kao 25., a Max Enderlein (Kallio Racing, Yamaha) bio je 29., dok Valentin Debise (GMT94 Yamaha), nije završio utrku.

Pobjednik jučerašnje utrke na stazi u Mostu bio je Steven Odendaal. Druga je utrka na rasporedu dana u 12:30 sati.