Šest zlata za toplički AIK u Splitu i Nedelišću

Četiri zlata, srebro i broncu osvojili su članovi topličkog AIK-a u Splitu Četiri zlata, srebro i broncu osvojili su članovi topličkog AIK-a u Splitu

Karatisti topličkog AIK-a uspješno su jučer nastupili su na dva turnira, u Splitu su osvojili šest medalja u borbama, a na 13. Cro cupu u Nedelišću četiri medalje u katama.

Pod vodstvom trenera Saše Josipa Mileca odličnim borbama natjecatelji AIK-a bili su izvrsni u Splitu. Prvo zlato na turniru osvojila je Lana Kalničanec u teškoj kategoriji učenica pobjedama 10:1 i 6:0. Za drugo zlato pobrinula se Petra Sakač u teškoj kategoriji mlađih učenica pobjedama 10:8 nakon dva produžetka i 5:0.

Treće zlato AIK-u donio je Marin Šebrek u teškoj kategoriji mlađih kadeta pobjedama i kvalitetnim borbama protiv znatno težih natjecatelja 4:0 i 2:0. Za posljednje zlato pobrinuo se Roko Kalničanec u teškoj kategoriji učenika pobjedama 2:1 i 5:3.

Uz četiri zlata AIK-a Elena Hrženjak osvojila je srebro i nagradu za najbolju žensku tehniku, a Lana Šebrek Blažotić osvojila je treće mjesto.

Pomoćna trenerica Sanjana Milošević vodila je natjecatelje u katama u Nedelišću na 13. Cro cupu gdje je svoje prvo zlato u na natjecanjima osvojila Tina Šebrek u mlađim kadetkinjama, a još jedno zlato za AIK pridodala je Monika Balažinec u mlađim seniorkama.

Drugo mjesto porazom u finalu osvojila je Jana Huzjak među juniorkama, a treće mjesto u mlađim kadetima osvojio je Sebastijan Sakač.