Roko Farkaš, Klara Koščak i Janko Kišak juniorski prvaci Balkana

VV | 19.7.2022. u 08:34h | Objavljeno u Sport

Turski grad Denizli bio je proteklog vikenda domaćin Prvenstva Balkana za juniore i juniorke na kojem su hrvatski mladi atletičari osvojili 17 medalja i to 10 zlatnih, 4 srebrne i 3 brončane medalje.

Naslove juniorskog prvaka Balkana kod juniora osvojili su i predstavnici Atletskog kluba Slobode iz Varaždina. Roko Farkaš osvojio je zlatnu medalju na 200 m s vremenom 21,71 ispred drugopasiranog predstavnika Turske, Orçuna Ünalana s vremenom 21,97 te trećeplasiranog Rumunja Silviua Munteanua s vremenom 21,99.

Janko Kišak je osvojio zlatnu medalju na utrci 110 m prepone s vremenom 14,32 ispred drugoplasiranog Srbina Strahi̇nju Radakovića s vremenom 14,45 te trećeplasiranog Rumunja Alexandrua Sendrea s vremenom 14,48.

Klara Koščak je osvojila zlatno odličje na 400 m prepone s vremenom 1:00,32 ispred drugoplasirane Turkinje Gülşah Cebeci̇ s vremenom 1:01,03 te trećeplasirane Hrvatice Anje Ramić s vremenom 1:01,96.

Roko Farkaš je također osvojio naslov prvaka u štafeti 4x400 m s 3:16,99 zajedno sa Ivanom Vojnovićem, Andrejom Belčićem i Markom Oreškovićom, a isti podvig je ostvarila i Klara Koščak u štafeta 4x400 m  s vremenom 3:42,58 zajedno u sastavu sa Anjom Ramić, Josipom Cecić i Nicole Milić.

Na ovom prvenstvu je nastupila i Jana Koščak, zlatna sedmobojka s nedavno održanog Europskog prvenstva za mlađe juniore, ali je nastupila samo na utrci 100 m prepone i ostvarila peto mjesto s vremenom 14,21 te Martin Mlinarič koji je završio kao peti u skoku u vis s preskočenih 2.12m.