U dvije veleslalomske utrke imao prigodu ostvariti i bolji plasman Foto: Studio HRG

Rodeš do šestog mjesta u Cerknu na veleslalomu

| 20.1.2016. u 17:46h | Objavljeno u Sport

U slovenskom Cerknu su se održale dvije FIS-ove veleslalomske utrke, a varaždinski skijaš Istok Rodeš je na obje utrke došao do novih bodova. Na jučerašnjoj prvoj utrci je zauzeo 32. mjesto, a na današnjoj drugoj osvojio je odlično šesto.

Na današnjoj drugoj veleslalomskoj utrci je mogao ostvariti i bolji plasman jer je nakon prve vožnje držao treće mjesto (50.60), ali je nešto slabijom drugom vožnjom osvojio šesto mjesto u ukupnom poretku s vremenom 1:46.07 što je bio zaostatak za +0,97 sekundi za slovencom Aljažom Dvornikom.

Na prvoj veleslalomskoj utrci je mogao također ostvariti puno bolji plasman s obzirom da je imao najbolje osmo vrijeme prve vožnje (50.70) od skijaša koji su završili utrku, ali je druga vožnja bilo puno lošija (47. vrijeme) te je na kraju zauzeo 32. mjesto s vremenom 1:51.30 i zaostatkom od +5,91 sekundi za pobjednikom Lukom Pancurom iz Slovenije.