Prva ŽNL: Plitvica (S) uvjerljivim slavljem protiv Slobode (Vž) preuzela prvo mjesto Foto: Ilustracija/Martin Novosel

| 8.4.2023. u 19:38h | Objavljeno u Sport

Dobrim proljetnim startom, Plitvica se uključila u borbu za naslov prvaka Prve ŽNL, a današnjom pobjedom 6:1 protiv posljednje Slobode (Vž) su barem na jedan dan preuzeli vodstvo na tablici.

Plitvica (S) je povela golom Lovra Težačkog u 10. minuti, ali Sloboda (Vž) je izjednačila autogolom Alana Novka u 18. minuti, ali nakon toga je samo Pltvica (S) zabijala. Gol za 2:1 je zabio Karlo Kolak u 39. minuti, dok je preostala četiri pogotka zabio samo jedan igrač, Alan Novko koji se sa četiri gola u 78., 84., 87. i 89. minuti iskupio za autogol u prvom poluvremenu. Sloboda (Vž) je ostala bez jednog igrača na terenu do kraja susreta, isključeni je Marko Murselović (žuti kartoni u 19. i 53. minuti), a i trener Miljenko Telebar je također isključen zbog prigovora sucu (žuto kartoni u 45. i 80. minuta).

Obreš je na domaćem terenu slavio sa 3:2 protiv Mladosti iz Varaždinskih Toplica. Mladost (VT) je povela golom Nenada Hanca u 31. minuti iz kaznenog udarca, Obreš je izjednačio na 1:1 golom Marina Ružića u 43. minuti, Obreš je poveo golom Karla Štrige u 58. minuti, dok je Mladost (VT) golom Darija Sakača u 70. minuti izjednačila na 2:2, ali je Obreš golom Dine Kresingera u 80. minuti na kraju ipak slavila 3:2.

Zadrugar i Slobida (T) su odigrali remi bez golova 0:0.

NEDJELJA - 9. 4. 2023. u 16:30 sati: