PK Barok najbolja ekipa međunarodnog mitinga Vodeni lav

| 18.6.2019. u 19:14h | Objavljeno u Sport

U Varaždinskim Toplicama održan je 9. međunarodni plivački miting „Vodeni lav“. PK „Barok“ je nastupio s 42 natjecatelja koji su u konkurenciji 12 plivačkih klubova iz Hrvatske i Slovenije ostvarili veliki uspjeh. U pojedinačnim disciplinama osvojena je ukupno 71 medalja, od toga 35 zlatnih, 20 srebrnih i 16 brončanih, te su isplivana 82 osobna rekorda.

U A kategoriji, iznimne rezultate ostvario je Luka Cvetko. U četiri isplivane discipline osvojio četiri zlatne medalje; i to na 50 leptir, 50 slobodno, 100 leđno i 100 slobodno. Lovro Pintarić je osvojio zlato u disciplini 100 leptir i broncu na 100 slobodno. U istoj kategoriji, zapažene rezultate ostvarila je i Elena Škrapec. Elena je bila zlatna u disciplinama 100 leđno, 200 mješovito i 100 slobodno, te srebrna na 50 slobodno.

Martina Štefinec uzela je zlato na 50 i 100 prsno, a u disciplini 50 leptir bila je srebrna. Medalje je osvojila i Tamara Flegar. Bila je srebrna u disciplinama 50 prsno i 200 mješovito, te brončana na 50 slobodno i 100 leptir. Petra Gašparac okitila se zlatom na 100 leptir, a Noa Stolnik srebrom na 100 prsno.

U kategoriji B, Luka Kokotec osvojio je zlatne medalje na 50 slobodno i 200 mješovito, a srebrni je bio u disciplinama 50 leđno i 100 prsno. Dvije zlatne medalje uzeo je i Luka Štumberger u disciplinama 50 leptir i 50 prsno, te jednu srebrnu na 100 leptir. Do zlata je doplivao i Niko Balenta u disciplinama 50 leđno i 100 leptir. Filip Kukec bio je zlatni na 100 slobodno i brončani na 50 prsno. Kod djevojčica, Nika Dobovičnik uzela je zlato na 50 leptir i 100 prsno, srebro na 50 leđno i 50 slobodno, te broncu na 100 leptir.

U disciplinama 50 slobodno i 100 leptir, Anamarija Zavrtnik okitila se zlatnim medaljama na 50 slobodno i 100 leptir, dok je bila srebrna na 100 prsno i brončana na 50 prsno. Osvajačima medalja pridružila se i Hana Ivanković. Osvojila je zlatnu medalju u disciplini 200 mješovito, srebrnu u disciplini 100 slobodno a dvije bronce pripale su joj u disciplinama 50 i 100 leđno. Leona Juriša bila je najbrža na 100 slobodno a na 100 leđno se okitila srebrom. U disciplini 50 prsno, Petra Švetak doplivala je do srebrne medalje., dok je Anja Mirilović u utrci na 200 mješovito uzela broncu.

U C kategoriji, odličan je bio Mihael Kolarek. Bio je zlatni u disciplinama 50 slobodno, 100 leptir i 200 mješovito, srebrni na 50 prsno, te brončani na 100 prsno. U istoj kategoriji izvrsna je bila i Sara Marković. Osvojila je zlatne medalje u disciplinama 50 i 100 leptir, te u disciplini 100 slobodno. Osvojila je i srebro na 50 leđno, a broncom se okitila na 100 leđno.

Ivona Jurković je bila prva na 50 i 100 leđno i treća na 50 leptir i 50 slobodno. U disciplini 200 mješovito, Teodora Liber Kos osvojila je zlatnu medalju. Srebrna je bila u disciplinama 50 leptir, 50 slobodno i 100 leptir, te brončana na 50 prsno. U kategoriji D Lovro Čalopa osvojio je dvije zlatne medalje na 50 i 100 prsno. Fran Hutinski bio je srebrni u disciplini 50 leptir.

Do svojih prvih medalja doplivale su i Lea Kosmačin i Franka Lenčić. Lea je osvojila brončanu medalju na 50 leđno, a Franka brončanu medalju u disciplini 100 slobodno. I u štafetnoj utrci 4x100 slobodno osvojene su dvije medalje. Zlatnu medalju osvojila je ekipa u sastavu Elena Škrapec, Lovro Pintarić, Martina Štefinec i Luka Cvetko. Srebrom se okitila štafeta u sastavu: Luka Kokotec, Anamarija Zavrtnik, Nika Dobovičnik i Niko Balenta. Treća štafeta kluba zauzela je 5. mjesto.

Plivači i plivačice Baroka osvojili su najviše bodova u prvih 10 mjesta u svim disciplinama, te je i ove godine PK „Barok“ proglašen najboljom ekipom na mitingu.