Vratili se sa 24 zlatnih, 18 srebrnih i 23 brončanih odličja Foto: PK Barok

Osvojili 64 medalje na Regionalnom prvenstvu u Sisku

| 5.7.2016. u 11:04h | Objavljeno u Sport

Natjecatelji Plivačkog kluba Barok nastupili su na Regionalnom prvenstvu Hrvatske za sve dobne skupine u Sisku. U konkurenciji 297 natjecatelja iz 14 klubova, nastupila su 34 člana kluba: Niko Balenta, Nika Dobovičnik, Petra Gašparac, Erik Hunjek, Dorian Klepač, Luka Kokotec, Bruno Obrstar, Luka Šturmberger, Katja Balažinec, Elena Balažinec, Dora Jurak, Leona Juriša, Miran Piskač, Filip Kukec, Elena Škrapec, Mirta Piskač, Lea Ćelić, Martina Šefinec, Luka Cvetko, Neven Lončarić, Mario Vlahinja, Patricija Lončarić, Buga Stipan, Iva Vresk, Hrvoje Smontara, Danijel Gašparić, Ivan Turkalj, Ida Marić, Lana Cvetko, Matej Đaković, Lovro Juretić, Anamarija Zavrtnik, Ivona Valentak i Davorin Suhanek.

Plivači i plivačice PK Baroka osvojili su rekordne 64 medalje, od kojih su 23 zlatne, 18 srebrnih i 23 brončane, a isplivano je 146 osobnih rekorda.

U kategoriji juniorki, istaknule su se Mirta Piskač koja je osvojila prvo mjesto na 100 m prsno i 200 m prsno, te drugo mjesto na 50 m prsno. Elena Škrapec je osvojila drugo mjesto na 100 m slobodno i treće mjesto na 50 m leđno, 200 m slobodno i 50 m slobodno, te isplivala B normu za Prvenstvo Hrvatske u disciplini 400 m slobodno. Lea Ćelić je doplivala do drugog mjesta na 200 m mješovito i 400 m mješovito.

U kategoriji mlađih juniorki, Martina Štefinec osvojila je prva mjesta na 50 m prsno i 100 m prsno te treća mjesta na 50 m slobodno, 100 m slobodno i 200 m prsno. Buga Stipan osvojila je treće mjesto na 50 m delfin u općoj konkurenciji. Luka Cvetko se okitio sa zlatom na 50 m slobodno i 100 m slobodno, srebrom na 200 m slobodno i 200 m mješovito, te broncom na 400 m slobodno (isplivana B norma za PH) i 100 m leđno.

U kategoriji kadetkinja, Petra Gašparac osvojila je treće mjesto na 200 m slobodno i u toj disciplini isplivala B normu za PH, te je osvojila još dvije bronce na 100 m slobodno i 200 m prsno.

U kategoriji mlađih kadetkinja, Nika Dobovičnik osvojila je sedam zlatnih medalja i to u disciplinama 100 m prsno, 200 m mješovito, 50 m slobodno, 100 m delfin, 100 m slobodno, 400 m slobodno i 100m leđno. Luka Štumberger osvojio je prvo mjesto na 50 m prsno i 100 m prsno, Erik Hunjek je osvojio drugo mjesto na 200 m mješovito, 100 m slobodno, 400 m slobodno i 100 m leđno, te treće mjesto na 50 m leđno. Niko Balenta je bio zlatni na 100 m delfin.

U štafetama 4x100 m mješovito i 4x100 m slobodno mlađi kadeti PK Baroka su osvojili zlato. U najmlađoj kategoriji početnika Leona Juriša je osvojila prvo mjesto na 100 m leđno, te treća mjesta na 50 m slobodno i 50 m leđno.