Nino Vinković i Dina Androić najbolji na drugom kolu Cross Lige Beretinec

Ukupno 59 natjecatelja trčalo je drugo kolo Cross Lige Beretinec, pod organizacijom BBK Asi i SRD 315 Sjeverozapad, a najbolji na duljoj utrci bili su Nino Vinković i Dina Androić.

Start drugog kola bio je ispred Seoskog turizma Canjuga u Beretincu. Zbog količine snijega i bljuzgavice po stazi nisu padali novi rekordi, ali zbog uvjeta na stazi nije nedostajalo uzbuđenja i zabave.

Namijenjena rekreativcima željnima adrenalina i dobre zabave, utrka se odvija na stazi koja je kružna i označena te prilagođena svim kategorijama. Trčalo se u dvije kategorije: kraća duljine 3kilometara (sa 150 metara uspona) i dulja koja će biti 6 kilometara (sa 300 metara uspona).

Među 34 natjecatelja na utrci od 6 km, nakon pobjednika Nine Vinkovića (31:25) ciljem je drugi prošao Alan Rinkovec (31:40), dok je treće mjesto u muškoj konkurenciji zauzeo Mladen Skeja (33:50).  Dina Androić (40:46). bila je najbolja među ženama. Druga je ciljem prošla Mišela Kovač (44:14) a treća Marina Obelić (45:03).

Na utrci na 3 km sudjelovalo je 25 natjecatelja. Pobijedio je Vanja Šomođi (17:16). Drugo mjesto osvojio je Andrija Potočnjak (17:23), a treće Matija Kokotec (17:43). U ženskoj konkurenciji najbolja je bila Josipa Papec (18:47), drugo mjesto osvojila je Marija Kosi (19:19) a treće Petra Kuneš (22:14).

Slijedeće kolo na rasporedu je 26.12.2017. u 14:30 sati ispred Seoskog turizma Canjuga u Beretincu. Slijedeća kola biti će 13.1.2018., 27.1.20178. i 10.2.2018., a za plasman se boduju 5 najboljih kola.