Lucija Pokos (lijevo) i Kristina Dudek

Kristina Dudek i Lucija Pokos prezentirale dobru formu na mitingu u Beču

| 27.1.2019. u 17:17h | Objavljeno u Sport

Jučer je u Beču održan Indoor Track & Field Vienna miting na kojem je nastupilo više od 400 natjecatelja iz 15 zemalja. Sudjelovali su neki prošlogodišnji osvajači medalja s Europskog prvenstva što zapravo govori o jačini samog mitinga.

Varaždinski Atletski klub Sloboda imao je četvero predstavnika. Najuspješnije su bile Lucija Pokos i Kristina Dudek. Pokos je na 400 m zauzela 9. mjesto s rezultatom 54,36 što je njezin osobni rekord, ali i prva trka na 400 m u dvorani ikada otrčana.

Dudek je u istoj disciplini zauzela 12. mjesto s rezultatom 54, 79. Pokos i Dudek su na dobrom putu da ostvare norme na 400m za Europsko prvenstvo u dvorani koje će se održati u ožujku u Glasgowu.

U muškoj konkurenciji nastupali su Gabrijel Stojanović na 400 m i David Šalamon na 800 m. Stojanović je zauzeo 28. mjesto s 49,61, a Šalamon je bio 39. sa 2:00,40.

Zbog kratkog vremena za oporavak od prethodnog natjecanja (mlađeseniorskog prvenstva Mediterana u Francuskoj), Šalamon je definitivno otrčao ispod svojih mogućnosti.

Sljedeći vikend atletičare Slobode očekuje Prvenstvo Hrvatske u dvorani koje će se održati u Zagrebu, a AK Sloboda predstavljat će veći broj atletičara.