Enes Garibović 7. na Svjetskom prvenstvu u karateu u Jakarti

| 15.11.2015. u 17:22h | Objavljeno u Sport

Iako je najavljivao da bi mogao osvojiti medalju na Svjetskom prvenstvu u karateu za juniore, kadete i mlađe seniore koje se održalo u Jakarti od 12. do 15. studenog, Enes Garibović je na kraju osvojio sedmo mjesto u svojoj kategoriji mlađih seniora do 84 kilograma.

Garibović je dobro počeo prvenstvo nanizavši pobjede protiv Finca Pyryja Heskanena 5:1, Mađara Daniela Gyorgya 6:1, ali je potom poražen uvjerljivo u osmini finala protiv Egipćanina Mohameda Ahmeda 7:2 koji je na kraju osvojio srebrno odličje.

Gariboviću je tako preostala borba u repasažu za broncu, ali je i tu nakon uske pobjede protiv domaćeg borca Ramadhana Saputre Febija 6:5 izgubio protiv Ibrahima Nantumija iz Saudijske Arabije 7:3.