Ivica Bonino Hasan prvak, Tihomir Hunjak treći

Varaždinac Ivica Bonino Hasan šesti je put osvojio naslov prvaka Hrvatske Varaždinac Ivica Bonino Hasan šesti je put osvojio naslov prvaka Hrvatske

Održano je 2. prvenstvo za veterane i 10. prvenstvo osoba s invalidnošću Hrvatskog športskog ribolovnog saveza kroz 6 kola lige. Prva dva kola održana su u Garešnici, na jezeru Skresovi, dva kola u Žabniku na staroj Muri, a posljednja dva kola u Ivancu na Omladinskom bajeru.

Lovila se babuška, deverika i šaran na rolu u Garešnici, žutooka, uklija i patuljasti somići na šteku i direktaše u Žabniku te deverike, babuške i žutooke na šteku i rolu u Ivancu. Nastupilo je 23 veterana i 10 osoba s invaliditetom iz cijele Hrvatske.

U kategoriji osoba s invalidnošću po 6. puta prvak je Ivica-Bonino Hasan iz Varaždina, član ŠRK Varaždin-Interland Van den Eynde. U kategoriji veterana prvak je postao Mišo Minanov iz Siska, član ŠRK Agram Zagreb, a treći je bio Varaždinac Tihomir Hunjak iz ŠRK Varaždin-Interland Van den Eynde.

Prvih pet natjecatelja u svakoj kategoriji plasiralo se u hrvatsku reprezentaciju za nastup na Svjetskom prvenstvu u lovu ribe za 2017. godinu.

U ligama je nastupalo i šest natjecatelja iz Varaždinske županije. Nikola Geček iz Ivanca bio je treći kod osoba s invaliditetom, a u ligi veterana Branko Matijević iz Ivanca bio je deveti, Marijan Lisjak iz Varaždin Interlanda bio je 13., a njegov klupski kolega Željko Trbović natjecanje je završio na 19. mjestu.