Ivančica je golom u 87. minuti imala bod, ali je uslijedio rijetko viđen fair play Dominika Božaka

Napadač Ivančice Dominik Božak napravio je rijetko viđen fair play potez Napadač Ivančice Dominik Božak napravio je rijetko viđen fair play potez Foto: Dražen Novosel

Ivančica je u današnjem susretu 15. kola Četvrte nogometne lige skupina Čakovec - Varaždin na svom terenu, a nakon niza pobjeda, neočekivano izgubila od momčadi iz donjeg dijela ljestvice, sastava Sloge iz Čakovca, rezultatom 2:1.

Gol za domaćina postigao je Zoran Lukavečki u 70. minuti, čime je izjednačio rezultat na 1:1, budući da su gosti bili u vodstvu od 26. minute. Gol vrijedan tri boda Sloga je poistigla u 85. minuti. Osim po porazu utakmica će ostati upamćena i po rijetko viđenom potezu igrača Ivančice Dominika Božaka.

Naime, u 87. minuti kod vodstva gostiju od 2:1, postignut je gol domaće ekipe koji je sudac u prvom trenutku priznao, ali rijetko viđenim fair playem domaćeg igrača Dominika Božaka koji je priznao da je njegov suigrač rukom ubacio loptu u mrežu, sudac Dario Srnec iz Pušćina je promijenio odluku i dosudio igranje rukom unutar 16 metara i slobodan udarac za gostujuću ekipu.

Mišljenje delegata utakmice Ivana Vujeca je da takav potez treba nagraditi nagradom za fair play, navodi se u izvještaju o utakmici.