Hrvatski svećenici osvojili zlato u Albaniji, među igračima i ludbreški župnik Kristijan Stojko

Ludbreške novine | 9.2.2024. u 13:41h | Objavljeno u Sport

Reprezentacija svećenika Hrvatske osvojila je zlatno odličje na 16. Europskom prvenstvu za svećenike u malom nogometu koje se od 5. do 8. veljače igralo u albanskom Skadru. Drugo mjesto osvojila je reprezentacija Poljske, a treće reprezentacija Bosne i Hercegovine.

Posljednjeg natjecateljskog dana u četvrtak, 8. veljače, igrala se završnica turnira. Nakon utakmica za plasman od 16. do 5. mjesta uslijedila su dva polufinala u kojemu su se sastali Hrvatska i Rumunjska te Bosna i Hercegovina i Poljska.

- Nakon 18 godina ponovno smo postali europski prvaci - poručio je za HKR izbornik hrvatske svećeničke reprezentacije vlč. Krešimir Žinić.

U finalu je Hrvatska bila bolja od Poljske rezultatom 3:2 te je tako osvojila zlatnu medalju. Za reprezentaciju svećenika Hrvatske igra i ludbreški župnik Kristijan Stojko.