Hrvatska uvjerljivo preko Norveške do polufinala Svjetskog rukometnog prvenstva

| 10.8.2023. u 22:00h | Objavljeno u Sport

Na Svjetskom rukometnom prvenstvu U19, koje se od 2. do 13. ovoga mjeseca održava u Koprivnici, Opatiji, Rijeci i Varaždinu, danas su u varaždinskoj Areni odigrani četvrtfinalni susreti.

Reprezentacija Hrvatske izborila je polufinale večerašnjom pobjedom nad Norveškom, rezultatom 33:25 , poluvrijeme 14:9. Najefikasniji je bio Martin Tomšić sa 7 golova, dok je Tin Herceg imao 8 obrana.

Suparnik Hrvatskoj u sutrašnjem polufinalu bit će europski prvaci Španjolci, koji su danas pobijedili Njemačku 32:28, poluvrijeme 16:12. Drugi polufinalni par je Egipat - Danska.

Egipat je nakon produžetka bio bolji od Farskih Otoka rezultatom 38:34, nakon što je poslije 60 minuta rezultat bio 31:31, poluvrijeme 13:13. Danska je bez poteškoća svladala Portugal 35:25, poluvrijeme 20:14.

Polufinale Hrvatska će igrati u varaždinskoj Areni sutra od 20 sati i 30 minuta.