FOTO Varaždin s igračem manje od 52. minute osvojio bod protiv Hajduka na rasprodanom stadionu Foto: Krešimir Đurić

| 24.2.2024. u 16:59h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, Varaždin je osvojio bod protiv Hajduka, iako je od 52. minute imao igrača manje, kada je zbog druge opomene isključen Marko Dabro. Prvi put je opomenut u 22. minuti. Varaždin je poveo golom Blecara u 40. minuti, a za Hajduk je izjednačio Sigur u 66. minuti nadmetanja. Dva gola na susretu nisu priznata zbog zaleđa, prvi u 13. minuti kada je mrežu Hajduka zatresao Dabro, ali je bio u zaleđu te u 79. minuti kada je Livaja pogodio mrežu Zelenike, ali je u zaleđu bio Uremović, koji je dodao loptu Livaji.

Opomenut je Oliver Zelenika.

u 7. minuti nadoknade izmjena umjesto belcara na terenu je Domjanić.

U 6. minuti nadoknade kormner za Varaždin.

U 5. minuti nadoknade Trajkovski puca pored gola.

U 2. minuti nadoknade korner za Hajduk s lijeve strane.

Osam minuta sudačke nadoknade vremena.

U 87. minuti korne rza Hajduk s desne strane.

Susret prati 10 399 gledatelja.

U 85. minuti Zelenika hvata loptu Dajakua.

U 84. minuti Livaja radi prekršaj ali požutio je Drožđek na klupi zbog prigovora.

Ipak ništa od gola zbog zaleđa Uremovića, koji je dodao loptu Livajui bio je u zaleđu.

Izmjena kod Varaždina umjesto Drožđeka na terenu je Poldrugač.

U 79. minuti Hajduk je poveo 2:1, golom Livaja je glavom iz neposredne blizine. VAR provjera mogućeg zaleđa.

U 73. minuti nastavljen je susret.

Izmjena kod Hajduka, umjesto Diala na terenu je Hrgović.

U 69. minuta utakmica je prekinuta jer je na južnoj tribini zapaljeno veliki broj bengalki zbog čega se nadvio dim nad terenom kod južne tribine, gdje je u drugom poluvremenu gol Zelenike.

U 67. minuti umjesto Kalika na terenu je Kleinheischler.

U 66. minuti Hajduk je izjednačio a strijelac je bio Sigur, koji je s 20 metara desno iskosa povratnu loptu snažnim udarcem poslao u lijevu stranu gola Zelenike.

U 64. minuti gužva pred golom Zelenike, kojee ostao ležati nakon pti he Livaja pao na njega. Ukazuje se pomoć Zeleniki.

U 62. minuti gosti su tražili kazneni udarac, a Mikanović je dobio žuti karton. VAR provjera potencijalnog kaznenog udarca dugo traje. nema kaznenog udarca.

U 60. minuti dvije izmjene kod Varaždina na terenu su Marina i Nekić, umjesto Šege i Škaričića.

U 52. minuti Dabro je dobio drugi žuti karton što znali da je za njega utakmica završila. Karton zbog visoko podignutog lakta i udarca igrača Hajduka u lice na sredini terena.

U 51. minuti korneer za Hajduk s desne strane.

Počelo je drugo poluvrijeme, Hajduk je krenuo sa centra. Dije promjene kod Hajduka u igri su Dajaku i Mikanović, a izašli su Krovinović i Sahiti. kod Varaždina nema promjena u odnosu na početak.

Kraj prvog poluvremena. Varaždin ima prednost od 1:0, golom Belcara u 40. minuti susreta.

U 46. minuti korner za Hajduk s lijeve strane.

Dvije minute sudaćčke nadoknade,

GOOLLLL Varaždin je u 40. minuti poveo 1:0, golom Leona Belcara glavom, nakon ubačaja Drožđeka s desne strane. Belcar je loptu zahhvati glavom, loptu sproveo do vratnice od koje se odbila u mrežu.

U 38. minuti Brekalo proigran u prazan prostor, izlazi pred zeleniku i pucs, golman Varaždina skreće u korner.

U 32. minuti korner za Hajduk s desne strane.

U 31. minuti Kalik s ruba kaznenog prostora s lijeve strane puca prema golu, točno u Zeleniku.

U 24. minuti Livaja je pucao s 20 metara, pored gola.

U 22. minuti opomenut je Dabro zbog prekršaja nad Brekalom. Varaždin nimalo impresioniran gostima, često ide pred njihov i u njihov kazneni prostor.

U 13. minuti zatresal se mreža hajduka nakon sjajne akcije Varaždina po desnoj strani, ali je Dabro bio u zaleđu.

U 8. minuti opasna akcija Hajduka po desnoj strani, lopta odlazi u korner.

U 3. minuti ubačena lopta s desne strane, Sahiti puca sa 17 metara u zeleniku, ali je bila i podiguta zastavica suca jer je Livaja bio u zaleđu.

1. minuta kormer za Hajduk s desne strane. Novi korner oper s desen strane. nema opasnosti po gol Zelenike.

Počela je utakmica. Sjajna atmosfera na tribina, gdje je veliki broj navijača Hajduka i na jugu i na istočnoj tribini.

Varaždin će utakmicu početi u tamnim dresovima sastavu: Zelenika, Ba, Postonjski, Drožđek, Belcar, Šego, Lusavec, Dabro, Boršić, Jelenić Škaričić. Na klupi su mamić, Bašić, Lesjak, Nekić, Poldrugač, Mištrafović, Marina, Gudelj, Domjanić, Težak i Levanić.

Hajduk će početi  u bijelim dresovima u sastavu: Lučić, Dialo, Kalik, Livaja, Sigur, Pukstas, Krovinović, Uremović, Šarlija, Brekalo, Sahiti.

Sudit će Fran Jović (Zagreb), a pomoćnici Bojan Zobenica (Velika Gorica) i Dejan Vuković (Zagreb.) Četvrti sudac je Ante Čulina (Zagreb), VAR je Ante Čuljak (Zagreb), a AVAR Anto Marić (Zagreb).

Izuzetno veliki interes je za današnji susret 24. kola SuperSport HNL, koji će se između Varaždina i Hajduka igrati od 15 sati na Gradskom stadionu u Varaždinu i prema broju prodanih ulaznica, kojih danas prijepodne više nije bilo u prodaji, bit će postavljen rekord u posjeti od kada je NK Varaždin prvoligaš.