FOTO Prva ŽNL: Zadrugar svladao vodeći Razvitak, Sloboda (Vž) namučila Mladost (S) Foto: Martin Novosel

| 26.3.2023. u 19:14h | Objavljeno u Sport

U današnjem lokalnom derbiju 17. kola Prve ŽNL, Zadrugar je na domaćem terenu u Hrastovskom pobijedio vodeću momčad lige Razvitak sa 3:2.

Zadrugar je poveo 2:0 golovima Antonija Kolaka u 19. minuti te Darija Struškog u 31. minuti susreta, Alberto Sinani je smanjio na 2:1 pogotkom u 56. minuti, drugim golom Struškog u 63. minuti je Zarugar ponovno imao dva gola prednosti, a konačnih 3:2 postavio je svojim drugim golom Sinani u 67. minuti susreta.

Drugoplasirana Mladost (S) je na domaćem terenu protiv posljednje varaždinske Slobode u Sigecu Ludbreškom bila favorit što su i dokazali vodstvom od 3:0 golovima Luana Santosa Oliveire Bispa u 1., Marka Marciuša u 27. i Marija Kranjeca u 29. minuti susreta, ali Sloboda se nije predala bez borbe te je golovima Vili Vujovića u 50. i Michaela Kralja u 76. minuti smanjila prednost domaćina na 3:2, ali favorit je na kraju ipak slavio, iako manje uvjerljivo nego što se to očekivalo.

S druge strane, varaždinska Mladost je na domaćem terenu pobijedila sa 3:1 protiv Čeva. Fran Zorman je zabio za 1:0 prednos Mladosti u 8. minuti, na 2:0 je povisio Moris Kuhta u 18. minuti, Čevo je smanjilo prednost domaćina na 2:1 golom Martina Biškupa u 37. minuti, dok je konačnih 3:1 postavio Fran Zorman u 69. minuti susreta.