FOTO Prva ŽNL: Mladost (Vž) uvjerljiva protiv Zadrugara, Sloboda (Vž) svladala Beretinec Foto: Martin Novosel

| 20.5.2023. u 20:02h | Objavljeno u Sport

U jedinom današnjem 25. kolu Lige za prvaka Prve ŽNL, varaždinska Mladost je uvjerljivo svladala Zadrugara sa 3:0. Dominik Matučec je zabio golove za 1:0 i 2:0 u 7. i 38. minuti susreta, dok je konačnih 3:0 postavio Moris Kuhta pogotkom iz kaznenog udarca u 81. minuti susreta.

U Ligi za ostanak je također odigran svega jedan susret, a u njemu je varaždinska Sloboda slavila protiv Beretinca sa 2:0. Oba gola su pala u samoj završnici susreta, prvo je u 82. minuti za 1:0 vodstvo zabio Andrija Novaković, dok je pobjedu potvrdio Petar Lukan u 90+3 minuti susreta. Slobodi je out prema pobjedi olakšan isključenjem Luke Vesenjaka iz momčadi Beretinca koji je zaradio izravni crveni karton u 62. minuti kada je đonom napravio prekršaj na domaćem golmanu bez namjere da igra na loptu.