FOTO Polet (M) uvjerljivo svladao Lepoglavu, Orač slavio u lokalnom derbiju protiv Podravca (Sv)

| 5.9.2021. u 21:12h | Objavljeno u Sport

U današnjim susretima 2. kola Druge ŽNL, najuspješnija je bila momčad Poleta (M) koja je na domaćem terenu bila bolja od Lepoglave sa 6:1. David Božić je zabio dva gola u 27. i 52. minuti susreta za domaćina, dok su po jedan gol zabili Danijel Dubravec u 37., Marin Golubić u 43., Denis Balažinec u 58. i Borna Vidović u 73. minuti susreta, dok je Silvio Podsečki u 79. minuti susreta zabio jedini počasni gol za goste.

Zanimljiv susret je odigran u Svibovcu Podravskom gdje je domaći Podravac ugostio svoje susjede iz općine Petrijanca, Orača. David Dombaj i Petar Leskovar su donijeli vodstvo gostujućoj momčadi Orača u 14. i 65. minuti susreta, Denis Majcen je smanjio na 2:1 pogotkom u 72. minuti, Pavao Križanec je povećao prednost gostiju na 3:1 u 87. minuti susreta, dok je konačnih 3:2 postavio Admir Pezer u 90. minuti utakmice.

Mladost (VT) je na gostovanju kod Novakovca slavila s visokih 4:0. Nenad Hanc je postigao prvi gol susreta u 15. minuti iz kaznenog udarca, na 2:0 je povisio Dario Sakač u 52. minuti susreta, Nino Leš je zabio za 3:0 u 60. minuti susreta, dok je konačnih 4:0 postavio Mateo Maloić u 72. minuti susreta. Domaćin Novakovec je susret igrao s igračem manje od 15. minute kada je rukom na gol liniji spriječio postizanje pogotka protivnika Emerik Mlinarić te je na taj način zaradio izravni crveni karton i dosuđeni je kazneni udarac za gostujuću momčad.

U ostalim susretima dana, Nova Ves je svladala Dinamo (B) s 2:1, a Lunjkovec je na gostovanju kod Mladosti (Š) slavio sa 4:3, dok je u subotnjim susretima, Radnički svladao Razvitak s 2:1, a Podravac Kitro je s 3:1 bio bolji od Dinama 01.