Enes Garibović među 16 najboljih svjetskih karatista

| 26.10.2016. u 20:02h | Objavljeno u Sport

Član Karate kluba Varaždin i hrvatski reprezentativac Enes Garibović zaustavljen je večeras u osmini finala u pojedinačnoj konkurenciji na 23. Svjetskom seniorskom prvenstvu, koje se od 25. do 30. ovoga mjeseca održava u austrijskom Linzu.

Enes Garibović, koji se uoči puta u Linz potajno nadao osvajanju medalje u svojoj kategoriji do 75 kilograma, a u osmini finala izgubio je od Dastonbeka Otabolaeva iz Uzbekistana rezultatom 2:1.

Garibović je poveo 1:0, međutim, Otabolaev je ubrzo s dva boda prešao u vodstvo i na kraju pobijedio. Plasman među 16 najboljih boraca na svijetu u kategoriji do 75 kilograma veliki je uspjeh za Enesa Garibovića, kojemu je to bio prvi nastup na svjetskom seniorskom prvenstvu.

U prvoj je borbi Enes Garibović sudačkom odlukom bio bolji od Nikole Poluge iz BiH-a. Nakon toga s 1:0  pobijedio je Badera Alotaibia iz Saudijske Arabije čime se plasirao među 32 najbolja borca na svijetu. U 3. kolu svladao je Tevita Tamanigaunatawamudua iz Fiđija rezultatom 4:0.

Enesa Garibovića u Linzu još očekuje nastup i u ekipnoj konkurenciji.