Disciplinski sudac donio odluku o kaznama za prekinutu utakmicu Budućnosti i Poleta (C) Foto: Martin Novosel

Varaždinske vijesti | 17.5.2024. u 10:42h | Objavljeno u Sport

Disciplinski sudac Elitne ŽNL Slavko Kuščer donio je odluke o kaznama za susret 1. kola Lige za ostanak Elitne ŽNL, koji je 4. svibnja odigran u Vidovcu, između domaće Budućnosti i Poleta iz Cestice, a koji je prekinut pri kraju prvog poluvremena, kod rezultata 2:2.

Budućnost je povela 2:0 pogotcima Matheusa Vitora Lourenca Schionata u 10. te Josipa Golubara u 28. minuti, dok je Polet (C) izjednačio do kraja prvog poluvremena golovima Matije Šenkiša u 38. i Roka Težaka u 39. minuti. Poletu (C) je u 43. isključen igrač Matija Šenkiš, a u 45. minuti i trener Tomislav Hrnčić.

Kako je navedeno u izvješću s utakmice, susret je prekinut u 41.minuti, zbog fizičkog napada trenera NK"Polet" na pomoćnog suca. Utakmica je naknadno registrirana rezultatom 3:0 u korist Budućnosti.

U najnovijem broju Nogometa, službenog glasnika varaždinskog ŽNS-a, objavljeno je da je temeljem članka 57. DP HNS-a trener Poleta (C) kažnjen je se sa 8 mjeseci zabrane obavljanja svih funkcija u nogometu i malom nogometu. Kazna traje od 6. svibnja ove godine do 6. siječnja 2025. godine. Kazna traje od 06.05.2024. do 06.01.2025. godine

Temeljem čl. 67. DP HNS zbog prekida utakmice NK Polet (C) kažnjen je novčanom kaznom u iznosu od 400 eura i oduzimanjem 2 boda seniorskoj momčadi.