Fabijan Grubišić postigao je večeras u Poreču 5 golova za varaždinsku momčad Foto: Krešimir Đurić

Dabrovi u Poreču od istoimenog domaćina pretrpjeli prvi poraz ove sezone

| 24.1.2021. u 20:40h | Objavljeno u Sport

Momčad GRK Varaždina 1930 pretrpjela je večeras u Poreču od istoimenog domaćina prvi poraz ove sezone u Paket 24 Premijer rukometnoj ligi. U odgođenoj utakmici 9. kola Poreč je pobijedio rezultatom 18:17, poluvrijeme 11:8 za varaždinsku momčad.

Utakmica je odlučena u drugom poluvremenu, u kojem su Dabrovi za 23 minute postigli samo jedan gol. U posljednjih desetak minuta domaćin je, nakon vodstva Dabrova, prvo došao do izjednačenja u 46. minuti, a onda u 51. minuti i prešao u vodstvo od 13:12. Poreče je nakon toga imao gol do dva gola prednosti, a završilo je pobjedom domaćina 18:17.

Najefikasniji u varaždinskom sastavu bili su Fabijan Grubišić s 5, Tomislav Špruk sa 4 i Filip Čelić s 3 postignuta gola, dok je kod Poreča Antonio Pribanić postigao 7 golova, od kojih 5 iz sedmeraca. Golman Poreča Ivan Vekić imao 14 obrana, a vratar Dabrova Sandro Meštrić skupio je 9 obrana.