Članovima Baroka 43 medalje na Regionalnom Prvenstvu Hrvatske - regije 4 u Sisku

| 28.1.2019. u 12:15h | Objavljeno u Sport

Članovi varaždinskog Plivačkog kluba Barok sudjelovali su na Regionalnom Prvenstvu Hrvatske - regije 4 u Sisku. Natjecanje namijenjeno kadetima, mlađim kadetima i početnicima, okupilo je 275 plivača i plivačica iz 13 plivačkih klubova regije.

Među njima je bilo i 26 natjecatelja Baroka koji su osvojili ukupno 43 medalje, od toga 21 zlatnu, 7 srebrnih i 15 brončanih, a isplivano je i 85 osobnih rekorda. U kategoriji kadetkinja, najuspješnije su bile Nika Dobovičnik s dvije zlatne medalje u disciplinama 400 m slobodno i 200 m leptir i brončanom na 200 m prsno, te Anamarija Zavrtnik s osvojena dva zlata u disciplinama 200 m mješovito i 800 m slobodno.

U istoj kategoriji, Petra Švetak osvojila je srebro na 100 m prsno, a Leona Juriša dvije brončane medalje u disciplinama 100 i 400 m slobodno. Kod kadeta , najuspješniji predstavnik Baroka s osvojene dvije zlatne medalje u disciplinama 400 m slobodno i 200 m mješovito, te srebrnom na 200 m leptir i brončanom na 200 m leđno bio je Luka Štumberger.

Zlatom se okitio i Luka Kokotec na 200 m leđno, te broncom na 200 m leptir. U disciplinama 100 i 200 m prsno, Filip Kukec osvojio je srebrnu, a na 800 m slobodno brončanu medalju. Niko Balenta bio je brončani na 100 m slobodno, a Ivan Turkalj na 100 m prsno.

U kategoriji mlađih kadetkinja, ponovno se istaknula Sara Marković, koja je osvojila dvije zlatne medalje u disciplinama 400 m slobodno i 50 m prsno, te srebrnu medalju na 100 m slobodno. Ivona Jurković bila je zlatna na 50 m leđno, te brončana u disciplinama 100 i 400 m slobodno.

U istoj kategoriji, Patricija Švetak osvojila je srebrnu medalju na 200 m mješovito, te dvije brončane medalje na 50 i 100 m prsno, a Teodora Liber Kos okitila se broncom u disciplini 200 m mješovito. Posebno je oduševio Mihael Kolarek, koji je u kategoriji mlađih kadeta, u 7 isplivanih disciplina osvojio 7 zlatnih medalja, pa je i ujedno bio i najuspješniji plivač Baroka.

Briljirao je u disciplinama: 50, 100 i 400 m slobodno, 50 m prsno, 50 m leđno, 100 m i 200 m mješovito. Razveselili su i predstavnici Baroka u štafetnim utrkama. Kadetkinje u sastavu: Anamarija Zavrtnik, Nika Dobovičnik, Leona Juriša i Petra Švetak osvojile su 1. mjesto u štafetnoj utrci 4x100 m slobodno.

Kadeti Luka Štumberger, Luka Kokotec, Niko Balenta i Ivan Turkalj također su bili zlatni u istoj utrci. Na pobjedničko postolje popeli su se i plivači štafete 4x100 m mješovito: Nika Dobovičnik, Luka Štumberger, Niko Balenta i Anamarija Zavrtnik.

Luka Kokotec, Petra Švetak, Ivan Turkalj i Leona Juriša bili su članovi štafete 4x100 m mješovito koja je zauzela 3. mjesto.

Kod mlađih kadetkinja, štafeta u sastavu Patricija Švetak Teodora Liber Kos, Ivona Jurković i Sara Marković „zlatna“ je bila u utrci 4x100 m slobodno.

Kod mlađih kadeta Mihael Kolarek, Lovro Juretić, Andro Šantek i Vedran Šavor zauzeli su 3. mjesto u istoj utrci. Treba istaknuti i članove Baroka koji su na ovom natjecanju isplivali A i B norme za nastup na kadetskom Prvenstvu Hrvatske.

Kod kadetkinja, A normu isplivale su Anamarija Zavrtnik i Nika Dobovičnik na 100 i 200 m prsno; Leona Juriša je isplivala normu na 400 m slobodno, a Sara Marković, Maša Manojlović i Anja Mirilović na 800 m slobodno. Anja je isplivala i B normu na 200 leđno.

Hana Ivanković je ostvarila A normu na 400 m slobodno i B normu na 200 m mješovito. B normu ima i Petra Švetak na 200 m leptir. Kod kadeta, Ivan Turkalj isplivao je A norme na 100 m prsno i 200 m mješovito, te B norme na 100 m slobodno i 200 m prsno. Filip Kukec je „bogatiji“ za dvije A norme - na 100 i 200 m prsno.