Članovi Baroka natjecali se u Varaždinskim Toplicama, Splitu i Zagrebu

| 22.6.2016. u 14:54h | Objavljeno u Sport

Članovi varaždinskog Plivačkog kluba Barok nastupili na tri natjecanja u Hrvatskoj i ostvarili odlične rezultate: Najmlađi plivači natjecali su se na 6. međunarodnom mitingu „Vodeni lav“ u Varaždinskim Toplicama. U jakoj konkurenciji plivačica i plivača iz 15 hrvatskih i slovenskih klubova, osvojili su 6 medalja uz isplivanih 26 osobnih rekorda.

Boje kluba zastupali su: Bela Mitrović, Sara Marković, Nina Zebec, Tea Zebec, Mirta Obelić, Leona Juriša, Lara Ranković, Anja Mirilović, Hana Ivanković, Anamarija Zavrtnik, Ivona Valentak, Patricija Lončarić, Lovro Juretić, Damian Keliš, Andro Šantek, Miran Piskač, Karlo Lenčić, Jakov Lazar, Filip Kukec, Davorin Suhanek, Fran Ćurdija i Dorijan Ferenec.

Svi su sudjelovali u najmlađoj, D kategoriji, a do medalja su doplivali Leona Juriša, koja je osvojila 2. mjesto  na 100 m leptir (1.46,35) i 2. mjesto na 100 m leđno (1.39,16), Filip Kukec koji se plasirao na 3. mjesto na 100 m slobodno (1.23,39) i 2. mjesto na 100 m prsno (1.46,69) i Miran Piskač, koji je zauzeo 3. mjesto na 100 m prsno (2.02,38). Jedina mlađa juniorka Baroka na ovom natjecanju, Patricija Lončarić, osvojila je broncu na 200 m mješovito  s rezultatom 3.17,08. Iako su nastupili samo s kategorijom početnika (i samo jednom ml. juniorkom), ukupno su osvojili 8. mjesto u konkurenciji 15 klubova.

Osim u Varaždinskim Toplicama članovi Baroka, njih 14, sudjelovalo je na mini Grand prixu “Mali Mornar” u Splitu. U konkurenciji 302 plivača iz 20 klubova i 3 države: Hrvatske, Turske i Bosne i Hercegovine, ostvarili su zapažen rezultat, osvojivši 7 medalja i isplivavši 24 osobna rekorda.

Na mitingu su nastupili: Matej Čok, Danijel Gašparić, Erik Hunjek, Dorian Klepač, Luka Kokotec, Karlo Rogina, Luka Štumberger, Ivan Turkalj, Elena Balažinec, Katja Balažinec, Lana Cvetko, Petra Gašparac, Nika Dobovičnik i Mila Mitrović.  Medalje su osvojili Nika Dobovičnik, koja je u najmlađoj kategoriji osvojila 4 medalje – 3 zlatne i 1 srebrnu. Do zlata je doplivala na 100 slobodno (1.14,26), 200 slobodno (2.39,95), te na 400 slobodno s odličnih 5.39,18. Srebro je osvojila na 200 mješovito (3.12,98).

Erik Hunjek osvojio je 3 srebrne medalje u disciplinama 200 slobodno (2.32,81), 400 slobodno (5.16,39) i 200 mješovito (2.56,94). Luka Štumberger bio je srebrni u disciplini 200 prsno s osobnim rekordom (3.18,75).

Zagreb je bio domaćin 31. tradicionalnog međunarodnog plivačkog mitinga “Zlatni Medvjed” na novosagrađenom bazenu na Sveticama. U konkurenciji 400 plivača i plivačica iz 11 zemalja, nastupilo je 6 najboljih članova Baroka: Elena Škrapec, Mirta Piskač, Lea Ćelić, Martina Štefinec, Luka Cvetko i Neven Lončarić.

Luka Cvetko izborio je C finale na 100m leđno (1:09:19), a u finalu je isplivao (1:08:00). Elena Škrapec izborila je B finale na 50m slobodno sa novim osobnim rekordom (28:87) i isplivanom A normom za državno prvenstvo. Martina Štefinec isplivala je A normu za državno prvenstvo na 200 m slobodno s, također, novim osobnim rekordom (2:21:78).

Drugog dana programa članovi Baroka bili su još uspješniji. Ostvareno je 7 finala: Martina Štefinec na 100m slobodno (1:05:52) i 50m prsno (37:79); unatoč maloj ozljedi ramena Mirta Piskač na 50m prsno (36:80) i 200m prsno (2:53:75), Elena Škrapec na 100m leđno (1:11.87) i to s isplivanim novim osobnim rekordom, te Neven Lončarić na 50m leđno (31:48) i Luka Cvetko na 50m slobodno (25:35).

Sljedeće natjecanje na kojem će nastupiti Barok je Regionalno prvenstvo Hrvatske koje se održava 2. i  3. srpnja u Sisku.