Četvrto kolo Cross lige Beretinec najzanimljivije do sada

Održano je 4. kolo Cross lige Beretinec, koje je zbog uvjeta na stazi,  a uslijed snijega, bilo najzanimljivije do sada. Iako su mteorološki uvjeti obeshrabrili neke od dosadašnjih natjecatelja, na startu ispred Seoskog gospodarstva Canjuga u Beretincu našlo se pedeset i dvoje najhrabrijih natjecatelja, a da su uvjeti na stazi bili teški, pokazuju i rezultati natjecatelja.

S vremenom 15:53 Marko Novak pobijedio je na utrci na 3 kilometra, čime je potvrdio svoju vodeću poziciju. Mario Horvat ciljem je prošao drugi (16:46), dok je treći bio Edi Petak (18:14). U utrci na 3 kilometra kod žena najbrža je bila Ivanka Horvat, sa rezultatom 21:17. Jasna Šprem Gušić, trenutno vodeća među ženama, ciljem je prošla druga (21:59), a Jasna Gabrić utrku je završila treća (23:39).

Posebno je teško bilo natjecateljima na 6 kilometra, koji su trčali dva kruga. Padovi, proklizavanje, propadanje u mlake vode i blato obilježili su drugi krug utrke, nakon što je stazom u prvom krugu prošlo svih 52 natjecatelja. Josip Meštrić, najbolji u ukupnom poretku i nedostižni pobjednik i ovog kola, utrku je završio za 30:37, a inače drži rekord staze s vremenom 26:27. Nino Vinković bio je drugi ( 34:00), a treće je mjesto pripalo je Vanji Šomođiju (34:28).

Među ženama pobijedila je Dina Androić sa vremenom 40:05, druga je bila Jelena Sekelj (41:42), a treća Smiljana Janžek (48:54), trenutno vodeća u ukupnom poretku. Posljednje kolo Cross Lige Beretinec biti će 23.siječnja u 14 sati, ispred Seoskog turizma Canjuga. Nakon utrke će se održati i proglašenje pobjednika.