Kada je kao beba 1992. godine ostavljena u rodilištu u Ogulinu, Marija Bosilj Kidjemet nije mogla ni slutiti kakav će životni put biti pred njom. Nakon dolaska u Dom za nezbrinutu djecu u Zagrebu, uslijedio je dug proces posvajanja koji je trajao od 1995. do 1997. godine, kada su je posvojili Josip i Snježana iz Novog Marofa. Nakon razdoblja prilagodbe, Marija je stigla u svoj novi dom, a nedugo potom bila je i krštena.
Danas, više od tri desetljeća kasnije, svoju životnu priču odlučila je podijeliti s javnošću kroz autobiografsku knjigu “Kontakt osmijehom – Posvojena, ali nikad slomljena”.
Riječ je o iskrenom i emotivnom djelu u kojem autorica po prvi put javno govori o odrastanju kao posvojeno dijete, o unutarnjim preispitivanjima, traženju identiteta, izazovima s kojima se suočavala te procesu prihvaćanja vlastite životne priče.
– Svaka osoba nosi svoju životnu priču. Neke su jednostavnije, neke složenije, ali sve zaslužuju biti ispričane i prihvaćene – poruka je koja se provlači kroz stranice njezine knjige.
