Dorian Kalajdžija (desno) osvojio je zlato u kategoriji kadeta do 57 kilograma Foto: KK Varaždin

Četiri medalje članovima Karate kluba Varaždin u Nedelišću

| 27.3.2017. u 10:42h | Objavljeno u Sport

Mladi članovi Karate kluba Varaždin, Dorian Kalajdžija, Lovro Rozman, Mateo Jakopanec i Tibor Kovačić nastupili su ovog vikenda na karate turniru u Nedelišću na kojem su osvojili četiri medalje.

Kalajdžija i Kovačić osvojili su najsjajnija odličja, Jakopanec srebro i Rozman Broncu. Dorian je po prvi puta službeno nastupio u kategoriji kadeta do 57 kg gdje je u finalu bio bolji od slovenskog predstavnika Jure Lazara.

Tibor je u kategoriji mlađih kadeta do 57 kg u finalu pobijedio klupskog kolegu Matea. Rozman je osvojio brončano odličje u kategoriji mlađih kadeta iznad 57 kg.Borbu za broncu, zbog ozljede, predao mu je Teo Kečkeš iz čakovečkog Globusa.

Međunarodni karate turnir u Nedelišću okupio je  404 boraca iz  48 klubova iz Hrvatske, Slovenije, Bosne i Hercegovine i Mađarske. Nastup na turniru bila je ujedno posljednja provjere za varaždinske karatiste koji će ovog vikenda nastupiti na Prvenstvu Hrvatske za mlađe kadeta u Vinkovcima.