Boksači varaždinske Omege ponovo izvrsni na Prvenstvu Hrvatske u boksu

Varaždinske vijesti | 24.5.2021. u 19:20h | Objavljeno u Sport

U Zagrebu je od 21. do 23. svibnja održano Prvenstvo Hrvatske u boksu za mlađe kadete i kadete. Od članova varaždinske Omege nastupili su Vanja Bunić, Saša Gužvinec i Dorijan Slunjski.

Vanja Bunić je kao mlađi kadet pobijedio u sve tri borbe državnog prvenstva i zasluženo se okitio zlatnom medaljom. Postao je prvak države za mlađe kadete u kategoriji do 38,5 kilograma.

Dorijan Slunjski je u polufinalu izgubio od boksača iz Čakovca, suci su podijeljeni u odluci sa 3:2 pa je osvojena brončana medalja.

Saša Gužvinec je pobjedio u polufinalu i osigurao borbu za zlato protiv iskusnijeg borca iz Velike Gorice. U žestokom okršaju pobjedu je ipak odnio suparnik, ali je Gužvinec pokazao kvalitete vrhunskog boksača.