FOTO Svečanim mimohodom obilježen Dan pobjede, Dan općine Ljubešćica i blagdan Majke Božje Snježne

Varaždinske vijesti | 7.8.2026. u 11:20h | Objavljeno u Našim krajem

Povodom Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja i 31. obljetnice VRO Oluja, u Ljubešćici je 5. kolovoza održan svečani mimohod udruga s područja općine. Tom su prigodom ujedno obilježeni Dan Općine Ljubešćica i blagdan Majke Božje Snježne.

Program je organizirala Udruga hrvatskih branitelja Općine Ljubešćica, okupivši hrvatske branitelje, predstavnike Općine i brojne mještane.

Obilježavanje je započelo kod spomenika poginulim hrvatskim braniteljima, gdje su polaganjem vijenca i paljenjem svijeća okupljeni odali počast svim hrvatskim braniteljima koji su svoje živote položili za slobodu i neovisnost Republike Hrvatske.

U ozračju tišine i poštovanja prisutni su se prisjetili njihove hrabrosti i žrtve, zahvaljujući kojoj danas živimo u slobodnoj i neovisnoj Hrvatskoj.

Nakon odavanja počasti sudionici su u svečanom mimohodu krenuli prema župnoj crkvi, gdje je služena sveta misa povodom blagdana Majke Božje Snježne, zaštitnice župe.

U molitvi i zajedništvu obilježen je dan koji za hrvatski narod ima posebno značenje, a za mještane Ljubešćice dodatnu vrijednost jer se upravo 5. kolovoza obilježava i Dan Općine.

Udruga hrvatskih branitelja Općine Ljubešćica zahvaljuje svima koji su sudjelovali u obilježavanju te vjeruju kako će svečani mimohod postati lijepa tradicija koja će i u budućnosti okupljati zajednicu u znak zahvalnosti i poštovanja prema hrvatskim braniteljima.