Odlični rezultati naših robotičara na RoboCupu: tim Juraja Kolarića iz Elektrostrojarske škole osvojio srebro! Foto: Ilustracija/Facebook Ivica Kolarić

IHR/Varaždinske vijesti | 29.6.2021. u 20:04h | Objavljeno u Društvo

Na RoboCupu, jednom od najvećih robotičkih natjecanja u svijetu koje je završilo u ponedjeljak, mladi hrvatski robotičari osvojili su sjajne rezultate i ponovno se našli u svjetskom vrhu!

- Ekipe u kategorijama Rescue Line i Maze su viceprvaci, a ekipa u Soccer Light Weigh super teams kategoriji je treća na ovogodišnjem svjetskom natjecanju najboljih mladih robotičara - RoboCup Junior 2021. Natjecanje je ove godine održano virtualno putem video-linkova i bilo je puno zahtjevnije jer su timovi morali sami postavljati arene prema uputama sudaca i slati video snimke svih vožnji - objavio je Hrvatski robotički savez.

Predstavnike na ovom elitnom natjecanju u robotici na kojem je ove godine snage odmjerilo 148 timova iz 27 zemalja, i ove je godine imala Varaždinska županija.

Tako je ekipa Školske knjige CRO team, u kojoj je bio i Juraj Kolarić iz Elektrostrojarske škole Varaždin osvojila drugo mjesto, odnosno srebrnu medalju u ukupnom poretku. U ekipi su još bili Borut Patčev i Jakov Džijan iz XV. Gimnazije Zagreb, a mentor im je bio Varaždinac Ivica Kolarić. Na natjecanju je sudjelovao i Borna Svržnjak, također učenik Elektrostrojarske škole Varaždin.