U Sloveniji uhićen 40-godišnji osumnjičenik za teško ubojstvo u Međimurju Foto: Pexels/ilustracija; PU međimurska

U Sloveniji uhićen 40-godišnji osumnjičenik za teško ubojstvo u Međimurju

Varaždinske vijesti | 6.12.2025. u 16:19h | Objavljeno u Crna kronika

Danas, 6. prosinca u 15:30 sati Policijska uprava međimurska zaprimila je obavijest slovenskih kolega iz Policijske uprave Morska Sobota da je na području mjesta Bistrica pronađen i uhićen 40-godišnji Josip Oršuš.

Na temelju Europskog uhidbenog naloga 40-godišnjak bit će predan policijskim službenicima Policijske uprave međimurske. Nakon dovršetka kriminalističkog istraživanja osumnjičeni će se predati pritvorskom nadzorniku Policijske uprave međimurske.

Kaznena prijava protiv 40-godišnjaka zbog počinjenja kaznenih djela teškog ubojstva ženske osobe u pokušaju na štetu 29-godišnjakinje te teškog ubojstva na štetu 28-godišnjakinje, već ranije je podnijeta Županijskom državnom odvjetništvu u Varaždinu s ciljem izdavanja Europskog uhidbenog naloga.