Iz prodaje se povlači Sezam integralni BIO iz Ugande Foto: ilustracija

Iz prodaje se povlači Sezam integralni BIO iz Ugande

I.D./Varaždinske vijesti | 31.8.2016. u 12:45h | Objavljeno u Aktualno

Ministarstvo poljoprivrede objavilo je da se zbog prisutnosti bakterije iz roda Salmonella spp. s tržišta povlači proizvod "Sezam integralni BIO", podrijetlom iz Ugande.

Naime, putem EU RASFF sustava zaprimljena je obavijest o prisutnosti bakterije iz roda Salmonella u organskim (BIO) sjemenkama sezama te da navedeni proizvod može potencijalno biti zdravstveno neispravan, a informaciju o povlačenju proizvoda s tržišta na svojim je internetskim stranicama objevila i veleprodajna tvrtka Advent d.o.o.

Riječ je o proizvodu "Sezam integralni BIO", svih oblika pakiranja i svih LOT brojeva, zemlje podrijetla: Uganda, dobavljač tvrtka Country life s.r.o. (Republika Češka). Kako je navedeno u obavijesti, radi se isključivo o sezamu porijeklom iz Ugande. Sezam iz ostalih zemalja porijekla ostaje na tržištu. Iz tvrtke Advent d.o.o. pozivaju kupce spornog proizvoda da ga vrate proizvođaču uz pravo na zamjenu proizvoda.

Facebook komentari
Komentari ispod članaka ni na koji način nisu stavovi uredništva Varaždinskih vijesti te su za njih odgovorni isključivo čitatelji. Ističemo kako je stav redakcije da je zabranjeno vrijeđanje, govor mržnje te poticanje diskriminacije na osnovi rase, etničke pripadnosti, boje kože, spola, jezika, vjere, dobi, rodnog identiteta ili spolne orijentacije. Svi komentari za koje uredništvo procijeni da su neprikladni bit će obrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim tijelima.
Povezani članci