Mladost (Vž) - Beretinec Foto: Martin Novosel

VIDEO, FOTO Budućnost se preokretom vratila na prvo mjesto, pobjeda Drave Ajax

VV | 17.5.2021. u 07:00h | Objavljeno u Sport

U jučerašnja četiri susreta 19. kola Prve ŽNL, Budućnost se pobjedom kod Čeva vratila na prvo mjesto koje je preuzeo Obreš. Čevo je bolje startao susret i poveo s 2:0 golovima Leonarda Krampeka u 22. i Fabijana Ključarića u 28. minuti susreta, ali je Budućnost golovima Mislava Šinceka u 38. i 39., Sandi Martana u 61. i Gorana Spasića u 88. minuti susreta. Čevo je od 55. minute igrao s igračem manje jer je Filip Sokol isključen zbog dva žuta kartona, prvi u 14. zbog oštrog starta i drugi u 55. minuti zbog "manjka poštovanja prema nogometnoj igri" prema zapisniku nogometnog delegata.

Drava Ajax je kod kuće svladala Plitvicu (S) s 4:1. Marin Ružić u 10. i Dragoljub Jerebić u 18. minuti su zabili golove za 1:0 i 2:0 vodstvo Drave Ajaxa, Nikola Sajko je u 22.minuti susreta smanjio na 2:1, dok su golove za 3:1 i 4:1 zabili Marin Ružić u 38. i Sebastian Huzjak u 85. minuti susreta.

Sloboda Tužno je na domaćem terenu pobijedila Dinamo (B) s 4:2. Golove za domaćine su zabili Dino Poplatnik u 4. minuti, Branislav Slunjski u 10. minuti, Bruno Piskać u 24. minuti i Igor Habuzin u 42. minuti susreta, dok su golove za goste zabili Aleksandar Ivančov u 18. minuti iz kaznenog udarca i Petar Dobrotić u 39. minuti susreta.

Beretinec je na gostovanju kod Mladosti iz Varaždina stigao do vrijedne 1:0 pobjede. Jedini gol susreta pao je u 54. minuti susreta, a strijelac za Beretinec je bio Matko Žganec. Jedan od domaćih povjerenika za sigurnost bio je isključen sa susreta jer je ušao u teren za igru i opsovao suca.