Vatreni sa Zlatkom Dalićem u novoj drami izborili polufinale SP u Rusiji!!! Foto: HNS/HRT

Vatreni sa Zlatkom Dalićem u novoj drami izborili polufinale SP u Rusiji!!!

| 7.7.2018. u 23:05h | Objavljeno u Sport

I u novoj drami nakon dva produžetka i raspucavanja s jedanaest metara, Hrvatska s izbornikom Zlatkom Dalićem je na Svjetskom nogometnom prvenstvu u Rusiji protiv domaćina bila bolja te je prošla u polufinale. Ovo je drugo polufinale hrvatskog nogometa u povijesti!!

Još jednom je nakon 90 minuta igre u Sočiju bilo 1:1. U 31. minuti je ruski napadač Čerišev ljevicom sjajno pogodio Subašićevu mrežu za vodstvo 1:0, a Andrej Kramarić je golom s glavom izjednačio u 39. minuti, nakon čega su mreže mirovale do isteka 90. minute. U prvom produžetku, Hrvatska je došla do vodstva 2:1 golom Domagoja Vide 101. minuti, ali je ruski Brazilac Fernandes golom u 115. natjerao da se pobjednik odlučuje u raspucavanju jedanaesteraca.

Iako Subašić nije bio uvjerljiv kao prošli puta, Hrvatska je bila još jednom bolja i zasluženo izborila polufinale SP u Rusiji, susret koji će se igrati u srijedu 11. srpnja protiv velike i moćne Engleske s početkom u 20 sati.