Članovi  varaždinskog AK Sloboda s trenerom Patrikom Koščakom

Varaždinska Sloboda ponovno je najuspješniji klub višebojaca u Hrvatskoj

| 30.5.2019. u 15:25h | Objavljeno u Sport

Na pojedinačnom Prvenstvu Hrvatske u višebojima u organizaciji HAAK Mladost, varaždinski Atletski klub Sloboda ostvario je iznimne rezultate i ponovno osigurao naslov najuspješnijeg kluba prvenstva sa 4 naslova prvaka. U kategoriji limača prvo mjesto u troboju (200 m, skok u dalj, bacanje vortexa) zauzeo je Marko Zrnić s postignutih 826 bodova. Hrvoje Cafuk osvojio je peto mjesto s osvojenih 691 bodom.

Kod mlađih kadeta prvo mjesto u šestoboju (60 m, skok u dalj, bacanje kugle, 80 m prepone, skok u vis, 600 m) zauzeo je Janko Kišak s osvojenih 3016 bodova. U kategoriji starijih kadetkinja u šestoboju (100 m prepone, skok u vis, bacanje kugle, skok u dalj, bacanje koplja, 600 m), Klara Koščak zauzela je prvo mjesto s postignutih 4392 boda. Viktorija Vujović osvojila je peto mjesto s osvojenih 3459 bodova.

Kod mlađih kadetkinja, prvo mjesto u četveroboju (80 m prepone, skok u vis, bacanje kugle, 400 m) zauzela je Jana Koščak s postignutih 2645 bodova. U kategoriji starijih kadeta, Marko Kušter osvojio je drugo mjesto u osmoboju (100 m, skok u dalj, bacanje kugle, 300 m, 100 m prepone, skok u vis, bacanje koplja, 1000 m) s postignutih 4678 bodova.

Najvrijednije pojedinačne rezultate prvenstva i prva mjesta u disciplinama ostvarili su: Klara Koščak na 100 m s preponama (14.57) te u utrci na 600 m (1:39,63) i Viktorija Vujović u bacanju kugle (11,73m) u konkurenciji starijih kadetkinja. Marko Kušter bio je najbolji u disciplini 100 m prepone (14,46) i skoku u dalj (5,95) u konkurenciji starijih kadeta.

U konkurenciji mlađih kadeta na najvišu stepenicu popeo se Janko Kišak u disciplinama 60 m (7,96) i skoku u dalj (5,69m). Jana Koščak u dvije discipline bila je najbolja u konkurenciji mlađih kadetkinja, a posebno se istaknula u skoku u vis s preskočenih 164 cm. U kategoriji najmlađih natjecatelja Marko Zrnić osvojio je prvo mjesto u skoku u dalj s rezultatom 4,84m.

Sa četiri naslova prvaka Hrvatske i jednim srebrenim odličjem Atletski klub Sloboda iz Varaždina ponovno je najuspješniji klub višebojaca u Hrvatskoj. Atletičare se za ovo natjecanje pripremali trener prof. Patrik Koščak i Nenad Pavliček.