Varaždinska Sloboda drugoplasirani klub PH za mlađe kadete i kadetkinje sa 16 medalja

| 30.6.2020. u 10:36h | Objavljeno u Sport

U organizaciji varaždinskog Atletskog kluba Sloboda održano je Prvenstvo Hrvatske za (mlađe) kadete i kadetkinje. To natjecanje je najmasovnije od svih prvenstva Hrvatske, a na njemu je nastupilo 500-tinjak djece iz 40 kluba diljem Hrvatske. AK Sloboda Varaždin je ukupno drugoplasirani klub s 16 medalja, od kojih je 11 zlatnih.

Najuspješniji pojedinac cijelog natjecanja je bio Roko Farkaš s osvojenih 5 zlatnih medalja. Naime, Roko je pobijedio na 60 m s 7,27, na 100 m s 11,33, u skoku u vis s preskočenih 180 cm te u skoku u dalj s 6,73. Osim pojedinačnih zlata, Roko je osvojio zlatnu medalju s klupskim kolegama Franom Grđanom, Markom Kušterom i Jankom Kišakom u štafeti 4×100 m s rezultatom 46,22.

Tri zlatne medalje i jednu srebrnu osvojio je Marko Kušter. Uvjerljivo pobijedio na 300 m s 36,24, na 100 m s preponama s 13,79 te je bio član pobjedničke štafete 4×100 m. Srebrnu medalju je osvojio na 100 m iza klubskog kolege Roka s 11,41. Vrlo uspješan je bio i Janko Kišak koji je odnio pobjedu na 300 m s preponama s 42,54 te u štafeti 4×100 m.

U trci 100 m s preponama je osvojio 2. mjesto s 14,38, a u skoku u dalj 3. mjesto s 5,76. Medalju je još osvojio Mateo Pongračić koji se plasirao na 2. mjesto u skoku s motkom s preskočnih 2 metra. Najuspješnija natjecateljica bila je Jana Košćak koje je osvojila 3 zlatne medalje i 1 brončanu. Pobijedila je na 100 m s preponama s rezultatom 14,88, u skoku u dalj s 5,44 i u bacanju koplja s 44,92 dok je na 300 m s preponama zauzela 3. mjesto s 45,75.

Osim navedenih atletičara zapaženi su uspjesi Helena Posavec (skok u vis) – 4. mjesto, (400 m) – 7. mjesto, Ana Goričanec (800 m) – 5. mjesto, Stella Jurak (300 m) – 7. mjesto, Marko Zrnić (skok u dalj) – 9. mjesto, Magdalena Vugrinec Jana Košćak, Dora Androlić, Stella Jurak (4×100 m) – 6. mjesto