Mlađa juniorka Martina Štefinec ostvarila je najbolji rezultat od članova Baroka na PH u Rijeci

Varaždinka Martina Štefinec srebrna na Prvenstvu Hrvatske u Rijeci

| 27.12.2017. u 09:47h | Objavljeno u Sport

U organizaciji Hrvatskog plivačkog saveza na bazenima Kantrida u Rijeci održano je Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine. Posljednje natjecanje u ovoj kalendarskoj godini okupilo je 388 plivača i plivačica iz 33 kluba, a među njima i 10 članova varaždinskog Baroka, koji su ostvarili zadane norme - 2 plivača i 8 plivačica: Luka Cvetko, Lovro Pintarić, Martina Štefinec, Mirta Piskač, Lea Ćelić, Elena Škrapec, Iva Vresk, Petra Gašparac, Anamarija Zavrtnik i Nika Dobovičnik.

Najveći uspjeh ostvarila je mlađa juniorka Martina Štefinec. Na 50m prsno izborila je A finale i s novim osobnim rekordom 34.05 osvojila 2. mjesto i srebrnu medalju u ml.juniorskoj kategoriji. Na 100 i 200m prsno također je plivala u A finalu i zauzela 4. mjesta u obje discipline.

Luka Cvetko je svoj najveći uspjeh u karijeri, 4.mjesto, ostvario na 50m slobodno u juniorskoj kategoriji s isplivanim novim osobnim rekordom - 23.52. Na 200m leđno zauzeo je 16. mjesto.

Mirta Piskač je nastupila u 3 discipline. Na 50m prsno izborila je B finale i kao juniorka zauzela 12. mjesto, dok je na 200m prsno također izborila B finale i zauzela 14. mjesto. Na 100m prsno bila je 18.

Dugoprugašica Lea Ćelić nastupila je u 4 discipline. Na 200m slobodno zauzela je 32. mjesto, na 400m slobodno 28, dok je najbolji plasman (19. mjesto) ostvarila na 800m slobodno, te na  400m mješovito (18. mjesto).

Elena Škrapec nastupila je, također, u 4 discipline. Na 50m leđno bila je 27., na 200m slobodno 20. na 100m leđno 30, te na 200m leđno 19. u juniorskoj kategoriji. U svim disciplinama isplivala je nove osobne rekorde.

Mlađa juniorka Iva Vresk po prvi put je isplivala norme i izborila nastup na Prvenstvu Hrvatske. Na 200m prsno je osvojila 26. mjesto, dok je na 50m delfin bila 37.

Za Lovru Pintarića, Petru Gašparac, Niku  Dobovičnik i Anamariju Zavrtnik izuzetan uspjeh bio je isplivati norme za ovo Prvenstvo jer su po godištu još kadeti, odnosno mlađi kadeti. Stoga je ovo Prvenstvo bilo jedno veliko iskustvo za njih, a neki su pokazali da mogu itekako parirati i plivati rame uz rame sa starijim i iskusnijim plivačima.

Od štafeta Baroka na 4x50 slobodno juniorke Piskač, Ćelić, Štefinec i Škrapec zauzele su 8. mjesto, na 4x50 slobodno ml.juniorke Štefinec, Dobovičnik, Gašparac i Zavrtnik zauzele su 11. mjesto, na 4x100 slobodno Štefinec, Piskač, Škrapec i Ćelić završile su na 7. mjestu, a na 4x100 mješovito Škrapec, Štefinec, Ćelić i Piskač zauzele su 7. mjesto.