Varaždin u Velikoj Gorici došao do četvrte pobjede u prvenstvu, prve nakon 2 i pol mjeseca

| 15.12.2023. u 18:59h | Objavljeno u Sport

KRAAJ UTAKMICE, Varaždin je došao do četvrte prvenstvene pobjede, prve nakon dva i pol mjeseca. potpuno zaslužena pobjeda varaždinske momčadi, koji se s ova tri boda s 8. spustio na 6. mjesto tablice.

U 6. minuti nadoknade Soldo solo akcijom ulazi u kazneni prostor, Zelenika brani padom u noge.

U 4. minutu nadoknade dobar udarac Šege, Banić brani.

U trećoj minuti nadoknade korner za Varaždin.

Izlazi Pilj, ulazi Lusavec, izlazi Drožđek, a ulazi Vukušić, druga minuta sudačke nadoknade.

Igrat će se 7 minuta sudačke nadoknade.

U 90. minuti opomenut je Soldo,

U 89. minuti Banić je u napucavanju lopte pogodio Brodića pred golom, ali nije završilo u mreži.

U 88. minuti udarac Leša s pet metara nakon ubačaja s desne strane odlazi pored gola.

U 83. minuti Šroler je pucao sa 16 metara snažno, ali po sredini gola.

U 81. minuti gol za Goricu a strijelac je Matavž iz blizine, koji je ubačaj s desne strane iz blizine pospremio u mrežu.

U 76. minuti izmjena kod Gorice.

Varaždin ima omjer od 19:3 u udarcima prema golu.

GOOOOL Brodić za 3:0 u prvom kontaktu s loptom. Akcija je išla sa sredine terena, prebačena je lopta na lijevu stranu za Drožđeka, koji je po zemlji u kaznenom prostoru Gorice odigrao za Brodića, a ovaj je u naletu loptu po zemlji poslao u mrežu za 3:0.

Potvrđen je kazneni udarac. Drožđek će pucati i pogodio je za 2:0. Od 72. minute Varaždin ima 2:0, Drožđek je pucao u lijevu stranu gola Gorice, Banić je pročitao namjeru, ali lopta je od njegovih ruku ipak završila u mreži.

U 69. minuti izmjena kod Vaaraždina umjesto Mitrovskog na terenu je Brodić.

U 68. minuti nakon kormera kazneni duarac za Varaždin, na Nekiću je prekršaj napravio Raspopović. Lovrić iz Đakova je pokazao na bijelu točku, čeka se VAR provjeera.

U 68. minuti udarac Pilja s desetak metara Banić skreće u kormner.

u 67. minuti nakon brze akcije Varaždina, koju je pokrenuo Drožđek, Mitrovski je s 18 metara pucao amalo pored gola.

Za igru se sprema Brodić.

U 64. minuti dvije izmjene kod Gorice, na terenu su Šroler i Matavž, a izašli su Kapulica i Blummel.

GOOOOOOL U 59. minuti konačno vodstvo Varaždina, a strijelac je bio Michele Šego za 1:0. Postonjski je u desnoj strani odigrao loptu u prazan prostor za Šegu, koji je ušao po desnoj strani u kazneni prostor i pucao po zemlji te zatresao mrežu Banića.

U 58. minuti opet se zatresla greda Gorice. Nakon kormera Postonjskog s desne strane, Marina je glavom sspustio loptu na pet metara za Nekića koji pogađa gredu.

u 57. minuti dobra akcija Vaaraždina, na kraju svega korner jer je blokiran udarac Šege.

U 52. minuti slobodan udarac za Varaždin s lijeve strane, pored kaznenog prostora. nema opasnosti po gol Banića.

U 50. minuti Marina je pucao snažno s 18 metara, točno po sredini  gola u banića.

U 49. minuti slobodan udarac za Goricu s desne strane. Prilika za ubačaj, nema opasnosti po gol Zelenike.

U 46. minuti udarac Mitrovskog s ruba kaznenog prostora s desne strane odlazi preko gola.

U 18:07 počelo je drugo poluvrijeme.

Uoči drugog dijela izmjea kod Gorice, na terenu je Ilečić, a izašao je Munskgaard.

Kraj prvog dijela, golova nema, Varaždin je bio bolji, imao dobre prilike, ali na odmor se odlazi s 0:0. Posjed lopte bio je 60:40 u korist Varaždina, koji je imao 9 udaraca od kojih 6 u okvir gola, dok je Gorica imala 3 udarca  prema golu. U kornerima je bilo 6:0 za goste.

Dvije minute sudačke nadoknade vremena.

U 39. minuti korner za Varaždin, šesti na susretu, s lijeve strane prvi. Nema opasnosti za Banića. Gorica još nema korner.

U 38. minuti i prva izmjena, na terenu je Nekić umjesto Škaričića.

U 36. minutu prekid utakmice jer je kod centra ostao ležati Škaričić, koji se drži za leđa i ukazuje mu se pomoć. Za ulazak se sprema Nekić. Škaričić u pratnji fizioterapeuta Dejana Humeka napušta teren šepajući.

U 30. minuti novi korner za Varaždin s desne strane. Izveo ga je Mitrovski, nema opasnosti po gol Banića.

U 27. minuti udarac Mitrovskog iz daljnine, Banić brani. Varaždin je do sada imao 9 udaraca prema golu domaćina, od toga 6 u okvir gola. I lopta je 52 posto u posjedu gostiju.

U 26. minuti udarac Šege s lijeve strane Leš je pred gol linijom izbacio u polje, a u nastavku akcije uadarac Postonjskog s oko 18 metara Banić sjajno brani i loptu šalje u korner.

U 21. minuti udarac Pilja iz dobre situacije, ali nema opasnosti po gol Banića.

U 20. minuti korner je izveo s desne strane Mitrovski, loptu je glavom u sredinu kaznenog prostora vratio Drožđek, glavom se na loptu bacio Šego i pucao, ali je Banić obranio i loptu odbio u gredu.

U 19. minuti korner za Varaždin s desne strane. Loptu je ubacio Postonjski, Soldo izbacio u novi korner.

U 18. minuti ubačaj s lijeve strane pred gol Varaždin, glavom puca Vujnović pored gola.

U 14. minuti Drožđek je pucao s 18 metara po sredini, ali je lopta bila blokirana i olakšala posao Baniću.

U 12. minuti Drožđek je pucao s lijeve strane, s ruba kaznenog prostora, lopta završila u bloku.

U 10. minuti pucao je iz slobodnog udarca Pršir, pogodio vanjski dio mreže Zelenike.

U 10. minutu slobodan udarac za Goricu jer je Marina igrao rukom pred kaznenim prostorom Zelenike. Oko 25 metara od gola Varaždina, s desne strane.

U 6. minuti Pilj je nagazio na kopačku Blummmela. Lovrić se sada ipak uhvatio za džep i pokazao žuti karton igraču Varaždina.

U 4. minuti udarac Šege s distance, Banić lovi loptu bez problema.

U 3. minuti Soldo je nagazi na kopačku Postonjskom, Lovrić samo opomenuo igrača Gorice.

U 17:03 je počeo susret, Varaždin je krenuo sa centra, točnije Pilj je imao prvi kontakt s loptom.

Ivan Čeliković iznenada je preminuo u 35. godini, radio je u Nogometnoj akademiji Konavle, u igračkoj karijeri igrao je za Konavljanin, Dugopolje, Solin, Inter iz Zaprešića, Shkëndiju, Lokomotivu i Jarun, a upisao je više od stotinu nastupa u elitnom razredu hrvatskog nogometa.

Odlukom rukovodstva Hrvatskog nogometnog saveza, pred početak svih utakmica 19. kola SuperSport HNL održat će se minuta šutnje u spomen na prerano preminulog Ivana Čelikovića.

Gorica, koja je bez šestorice važnih igrača, susret će početi u bijelim dresovima u sastavu: Banić, Leš, Soldo,Blummel, Pršir, Munskgaard,Raspopović, Maloča, Kapulica,Vujnović i Štiglec,

Varaždinska momčad imat će na tribinama podršku svojih navijača, njih pedesetak, koji su organizirano autobusom doputovali u Veliku Goricu.

Momčad Varaždina susret će početi u plavim dresovima sa sljedećih 11: Zelenika, Postonjski,Drožđek, Šego, Mitrovski, Vukčević, Pilj,Marina, Boršić, Jelenić i Škaričić. Na klupi su Silić, Bručić, Ba, Nekić,Brodić, Vuk, Lusavec,Baanovec, Vugrinec, Mištrafović i Vukušić.

Sudac je Zdenko lovrić iz Đakova, a pomagat će mu Marjan Tomas iz Vladislavaca i Ivan Starčević iz Bjelovara. VAR sudac je Ante Čuljak iz Zagreba, a njegov asistent Kristijan Novosel iz Gata.

Na Gradskom stadionu u Velikoj Gorici, po vjetrovitom vremenu i uz temperaturu zraka od 4 Celzijeva stupnja, momčad Varaždina odigrat će posljednji susret u ovoj godini, a suparnik će, u sklopu 19. kola SuperSport HNL-a, biti Gorica.