Varaždin slavio u Đurđevcu, Ivančica pobijedila Međimurje Foto: Martin Novosel

Varaždin slavio u Đurđevcu, Ivančica pobijedila Međimurje

vv | 29.1.2024. u 08:28h | Objavljeno u Sport

U proteklom 16. kolu Druge muške lige Sjever, košarkaši Varaždina su slavili na gostovanju kod Mladosti iz Đurđevca sa 84:63, dok je Ivančica na domaćem terenu slavila sa 77:67, a ujedno je odigrala i zaostali susret 13. kola protiv Podravca u Virju i upisala poraz 90:77.

Varaždin je na gostovanju vodio čitav susret, a do pobjede protiv Mladosti su ga vodili Luka Prprović sa 20 koševa, Manuel Novak i Luka Čevra sa 15 koševa, Kruno Smontara sa 14 koševa te Filip Majdak sa 13 koševa.

Ivančica je protiv Međimurja uoči posljednje četvrtine ušla s izjednačenih 60:60, a u posljednjoj četvrtini je konačno slomila Međimurje sa 17:7 koš razlikom. Ivančicu je predvodio Filip Rožman sa 21 košem, a pratio ga je Stjepan Herceg sa 19 koševa.

Varaždin je trenutno četvrta momčad lige sa 12 pobjeda i tri poraza, a Ivančica je šesta sa osam pobjeda i osam poraza. U sljedećem 17. kolu, Ivančica gostuje kod Koprivnice, a Varaždin gostuje kod vodeće momčadi lige, Radnika.