Varaždin se dva puta se vraćao iz negative i osvojio bod u Gradskom vrtu, ali i ostao bez kapetana Postonjskog

| 14.8.2022. u 20:55h | Objavljeno u Sport

Kraj utakmice, Varaždin je u Osijeku osvojio bod, ali i ostao bez kapetana Postonjskog. Osijek je poveo golom Jugovića u 57. minuti, a izjednačio je Brodić u 65. minuti. novo vodstvo Osijeku osigurao je Beljo u 77. minuti, a konačnih 2:2 postavio je Karlo Perić u 83. minuti. Nakon sudara sa Caktašem u 24. minuti Postonjski je u 29. minuti kolima hitne pomoći napustio Gradski vrt.

Treća minuta nadoknade, korner za Osijek, nema opasnosti po gol Zelenike.

U trećoj minuti nadoknade vremena Perić je sam pred golom Osijeka nakon udarca Brodića, ali je vratar Ivušić obranio.

Četiri minute sudačke nadoknade.

U 90. minuti kormer za Osijek s lijeve strane. nema opasnosti po gol.

U 88. minuti nakon ubačaja Miloša s desne strane Beljo loptu glavom šalje u gredu s gornje strane.

U 86. minuti opomenut je Urata.

GOOOOL U 83. minuti Karlo Perić izjednačio je na 2:2. Ba je iz dijela terena Varaždina pred golom osijeka odigrao za Brodića, koji je prsima spustio za Perića, a ovaj je snažnim i preciznim udarcem sa 16 metara pogodio lijevu stranu gola Ivušića.

U 81. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Elezija u igri je Perić.

U 78. minuti izmjena kod Osijeka, umjesto Škorića u igri je Bralić.

U 77. minuti Beljo je glavom donio vodstvo Osijeku 2:1. Korner za domaće bio je s lijeve strane, nakon ubačene lopte na pet metara od gola bio je neometan Beljo i glavom loptu poslao u mrežu Zelenike.

U 73. minuti umjesto Miereza u igri je Mance, a umjesto Caktaša na terenu je Beljo.

U 73. minuti opomenut je Kleinheisler.

GOOOOOOLLLL  U 65. minuti Varaždin je izjednačio na 1:1, a gol je postigao Brodić, koji je iskoristo dodavanje Teklića. Lopta je iz zadnjeg reda Varaždina prebačena na desnu stranu, Teklić je loptu primio prsima i odigrao u kazneni prostor za Brodića, koji je pucao i od bloka igrača Osijeka zatresao mrežu Ivušića.

U 64. minuti zbig međusobne svađe opomenuti Jugović i Elezi.

U 61. minuti izmjena kod Varaždina, umjesto Pece u igri je Noa Vugrinec.

U 60. minuti Brodić je ušao umjesto Šege.

U 57. minuti Osijek je poveo Jugović. Nakon kornera Caktaša s desne strane, lopta je došla do Kleinheislra na lijevoj strani, koji je s ruba kaznenog prostora ubacio na sedam metara od gola za Jugovića, a ovaj je glavom loptu proslijedio u lijevu stranu gola nemoćnog Zelenike.

U 56. minuti udarac Fiolića, blokirao Pelumbi, korner za Osijek s desne strrane.

U 55. minuti druga izmjena kod Osijeka, umjesto Janjića u igri je Fiolić.

U 53. minuti ubačaj Miloša s desne strane na petercu skače Mierez i puca glavom pored gola.

Utakmicu u Gradskom vrtu prati 3 233 gledatelja.

U 49. minuti Pelumbi je pred svojim golom ostao bez lopte, ali je bio prekršaj Miereza.

Počelo je drugo poluvrijeme.

Kod Osijeka umjesto Fućka u igri je Kleinheisler, a kod Varaždina umjesto Herrere je igri je Kolarić.

U isčekivanju smo početka drugog poluvremena. Informacije iz osječke bolnice govore da je Postonjski već podvrgnut operaciji.

Završilo je prvo poluvrijeme, momčadi odlaze na odmor s rezultatom 0:0. U prvom dijelu Varaždin je imao posjed lopte 61:39 posto, jedan udarac u okvir gola,domaćin ni jedan, dok su obje momčadi imale po tri udarca prema golu. Od 29. minute Varaždin je bez kapetana Postonjskog, nakon sudara Caktaša s njime.

U drugoj minuti sudačke nadoknade vremena nakon ubačaja s desne strane Janjić je pucao glavom, pored gola Zelenike.

Pet minuta sudačke nadoknade vremena.

U 41. minuti na dodavanje Janjića Caktaš s 13 metara desno iskosa pogađa vratnicu s vanjske strane.

U 40. minuti nakon proigravanja Teklića pucao je Herrera s lijeve strane, tražio je prvi kut Ivušića koji je to bez problema uhvatio.

U 39. minuti zaleđe Teklića.

U 36. minuti slobodan udarac za Osijek, nakon prekršaja nad Mierezom na 30 metara lijevo iskosa od gola Varaždina. Ubacio je Caktaš, nema opasnosti po gol Zelenike.

U tijeku je 34. minuta, posjed lopte je 55:45 posto za Varaždin.

U 33. minuti nakon ubačaja Miloša s desne strane. glavom je atraktivno, ali neprecizno pucao Mierez.

U 29. minuti umjesto Postonjskog u igri je Lusavec.

U 29. minuti Postonjski uz pljesak publike, kolima hitne pomoći napušta Gradski vrt.

Još uvijek traje prekid, u tijeku je 28. minuta. Caktaš se pridigao, Postonjskom se još ukazuje pomoć.

U 24. minuti sudar Caktaša sa Postonjskim na sredini terena Osijeka, u borbi za jednu odbijenu loptu. Prekid igre, oba igrača su na terenu. Postonjski se previjao u bolovima, uhvatio se za desnu potkoljenicu i vrištao od bolova.

U 23. minuti korner za Varaždin s desne strane. Kod lopte je Teklić. Nema opasnosti po gol Osijeka.

U 21. minuti Teklić je pucao s 20-tak metara, pored gola Osijeka.

U tijeku je 18. minuta susreta, još nema opasnoti pred golom Osijeka ili Varaždina.

U 14. minuti kraći prekid ukazuje se pomoć Staniću, koji je dobio udarac u lice od Fućka pred golom Varaždina. Sve je u redu sa Stanićem.

U 10. minuti korner za Varaždin s desne strane, nema opasnosti po gol Ivušića.

Varaždin je bolje ušao u utakmicu, ima više loptu u nogama.

U 7. minuti ubačaj Stanića s desne strane u kazneni prostor Osijeka, prejako za Herreru. Lopta odlazi izvan granica igrališta.

U 4. minuti prvi korner a utakmici za Osijek. S desne strane ubacit će Caktaš, nema opasnosti po gol Varaždina.

Varaždin je prvi krenuo s centra.

Osijek je počeo u standardnim bijelo plavim majicama i plavim gaćicama,u sastavu: Ivušić, Jugović, Caktaš, Mierez, Janjić, Jurčević, Škorić,Brlek, Fućak, Barišić i Miloš.

Varaždin je počeo u sastavu: Zelenika, Pellumbi, J. Stanić, Postonjski, Teklić, Šego, Peco,Ba, Elezi, Urata i Herrera.

Varaždin je utakmicu počeo po prvi puta ove sezone u crvenim majicama i crnim gaćicama, a u početnih 11 u odnosu na prethodna kola nema Brodića, umjesto kojeg je Šego.

VAR sudac je Duje Strukan (Split), a asistirat će mu Alen Jakšić (Solin).

Sudac je Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina), a pomagat će mu Jerko Crnčić (Vrbovec) i Nikola Kečkiš iz Virovitici, dok će četvrti sudac biti Ante Čulina (Zagreb).

Na Gradskom vrtu u Osijeku po sunčanom i toplom vremenu, uz temperaturu zraka od 25 celzijeva stupnja, u 18 sati i 57 minuta počeo je susret 5. kola SuperSport HNL između Osijeka i Varaždina.